BEST GROUP | BEST GROUP SRL

Angajam Consultanți Vânzări Enel

  • BEST GROUP | BEST GROUP SRL
Salariu
3.000 LEI

Reprezentant Vanzari Directe Enel.
Cerințe:
• Abilități excelente de comunicare , relaționare interpersonală și de negociere;
• Experiență într-un job de comunicare/relații publice/vânzari, reprezintă un avantaj;
• Crede in viziunea, misiunea și valorile Companiei;
• Persoană pozitivă, dinamică, ambitioasă, orientată către client și către rezultat;
• Abilități de vânzare directă și de promovare a serviciilor companiei.
Descrierea jobului:
• Promovarea imaginii, misiunii și valorilor Grupului Enel;
• Promovarea și vânzarea de energie electrică și servicii către clienți;.
. Oferteaza ,negociaza,incheie contractele de vanzare energie electrica si gaz cu clienti din portofoliu.
.Construieste,dezvolta si mentine relatiile cu clienti din portofoliu.
. Obțin previziunile de energie ale clienților mari pentru anul următor;
. Propune măsuri pentru reducerea diferențelor dintre prognoză și consumul clienților;
.Contactează potențiali clienți eligibili, promovează produsele și serviciile (ofertare inițială), solicitând informații relevante despre client (consum, oferta existentă, etc);
.Menține constant contactul cu clientul (mail, telefon, vizite) pe baza calendarului stabilit inițial;
.Conduce negocierile cu clienţii din portofoliu, face propuneri pentru cele mai potrivite produse ținând cont de specificul acestuia și de alte condiţii.
.Negociază condiții noi contractuale, agreate cu Directorul de Departament.

Ce oferim:
• Mediu de lucru placut, alături de o echipă tânară și dinamică;
•Salar fix + bonusuri de perfomanta.
• Dezvoltare profesională într-o companie orientată către perfecționare continuă;
.Posibilitatea dezvoltării unei cariere de succes într-o companie multinațională pe criterii de performanta
.Training
Cautam 3 Consultanti in zona SIBIU ,SEBES ,ALBA IULIA .

Descrierea Companiei:
Best Group Partener Oficial Enel Energie

Enel Energie este o companie energetică multinațională, jucând un rol important pe piața de electricitate și gaze naturale din lume, concentrându-se în special în Europa și America Latina. Grupul Enel activează in peste 30 de țari de pe patru continente, are o capacitate instalată netă de 89 GW, generează electricitate și gaz printr-o rețea ce acoperă circa 1,9 milioane km. Cu cei 61 de milioane de consumatori în toata lumea, Enel deține cea mai mare baza de clienți comparativ cu societățile europene din acest sector și este printre cele mai mari companii de electricitate de pe continent in ceea ce priveste capacitatea instalată și EBITDA raportat.
Enel, este, în acest moment, cel mai mare investitor privat in domeniul energetic, cu operațiuni în sectorul distribuției și furnizării de electricitate, dar si al producției de energie electrică din surse regenerabile. Enel, contiunuă dezvoltarea unui program de investiții pentru imbunătățirea calității serviciilor, modernizarea rețelei și implementarea pe plan local a standardelor de mediu ale grupului Enel.
Persoana de Contact.
Indirect Sales
-ascuns-

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BEST GROUP | BEST GROUP SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BEST GROUP | BEST GROUP SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BEST GROUP | BEST GROUP SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?