Angajam Economist cu experienta

FARTUD, o companie cu o experienta de peste 19 ani pe piata transporturilor rutiere de marfuri, angajeaza Economist cu experienta.

 Cerințe:

· Studii superioare in domeniul economic;

· Experienta de minim 3 ani in departament de contabilitate;

-Experienta in domeniul transporturilor rutier (reprezinta un avantaj);

-Experienta in operarea sistemului informatic contabil Ascent (reprezinta un avantaj);

· Cunoasterea legislatiei fiscale, contabilitate financiara si de gestiune;

. Cunoasterea limbii engleze

· Cunostinte de Microsoft Office (World, Excel, Power Point);

· Persoana organizata, atentie la detalii, abilitati de comunicare si relationare, capacitate de lucru in echipa;

· Confidentialitate asupra informatiilor interne si externe.

Principalele responsabilități:

· intocmeste balanta lunara;

· participa la intocmirea  declaratiilor  fiscale ;

· intocmeste declaratiile solicitate de Institutul National de Statistica, BNR, Fondul de Mediu, etc;

· participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului;

· evidenta inregistrarilor contabile; stabilirea si respectarea termenelor limita stabilite conform conditiilor contractuale;

· intelegerea rapida a nevoilor mereu in schimbare a activitatii societetatii si punerea in practica a celor mai bune solutii pentru implementarea solutiilor.

Ofertă:

· Mediu de lucru placut.

· Posibilitate de dezvoltare profesionala.

· Cultura organizationala bazata pe respect si valori bine definite.

· Pachet salarial avantajos.

Asteptam cu interes candidatura dvs!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC FARTUD SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC FARTUD SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC FARTUD SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?