Resurse Umane | SC MARCHAND SRL

Angajam Economist

  • Resurse Umane | SC MARCHAND SRL
Salariu
4.500 LEI

- Absolvent studii economice;
- Cunoastere operare PC - MS Office;
- Cunoasterea programului de contabilitate Winmentor constituie un avantaj;
- Cunoasterea legislatiei si a documentelor financiar-contabile;
- Capacitate de organizare si planificare;
- Persoana cooperanta si cu spirit de echipa;
- Persoana atenta la detalii;
- Experienta in transporturi internationale comunitare si extracomunitare.

Descrierea jobului:

- Emitere facturi catre clienti.
- Inregistrarea facturilor de la furnizorii interni/externi in programul contabil.
- Inventarierea stocurilor si introducerea inventarelor in sistemul contabil;
- Confirmari de solduri cu clientii , furnizorii si punctaje cu acestia;
- Inregistrarea extraselor bancare; Inregistrarea deconturilor;

- Intocmeste corect / la termenele stabilite, verifica si reconciliaza rapoarte si situatii, care se refera la documente, date si informatii financiar/contabile de gestiune, legate de responsabilitatile postului, acestea fiind solicitate de conducerea societatii, pentru gestionarea financiara si operationala a companiei;
- Mentinerea la zi a jurnalelor de vanzari si cumparari;
- Intocmirea tuturor rapoartelor predefinite si ad-hoc in vederea efectuarii lucrarilor de inchidere de luna/trimestru/semestru/an (rapoarte strict legate de obiectivul postului).

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Resurse Umane | SC MARCHAND SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Resurse Umane | SC MARCHAND SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Resurse Umane | SC MARCHAND SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?