Application Engineer AOI SMT

Descrierea postului:

Cautam Inginer Aplicatie AOI SMT pentru fabrica noastra din Timisoara .

Responsabilitati:

  • Consiliere privind planificarea, selectarea și achiziționarea de echipamente, ținând cont de standardele interne și de cerințele specifice utilizatorului; Executarea instruirii tehnologiilor/proceselor acceptate;
  • Crearea instructiunilor de lucru conform standardelor; Oferă suport pentru proiectele efective cu accent pe indicative KPI, raportul de rebuturi, productivitate;
  • Îmbunătățiri continue pentru proiectele efective cu acțiuni pe termen lung, (analiza cauzei fundamentale, optimizarea programului) și pe termen scurt (monitorizarea rezultatelor zilnice); Participa la FMEA proces/produs;
  • Coordonează și efectuează prelevarea inițială, confecționează piese de probă; Coordonează optimizările și plățile ulterioare; Documentați și specificați parametrii de fabricație și ferestrele de procesare;
  • Desfășurarea altor activități în cadrul procesului de inginerie simultană (SEP) care servesc la pregătirea producției de serie;
  • Transferați instrumentele în producția de serie. Toate activitățile care sunt necesare pentru a menține un proces fără probleme; Activități de evaluare a proceselor din proiectul de achiziție.

Cerințe:

  • Studii tehnice (tehnician, licență sau master);
  • Experienta intr-o pozitie similara in domeniul productiei in serie: proces AOI; Cunoștințe IPC - 610A; cunoștințe Viscom/Koh Young;
  • Bună cunoaștere a pachetului MS Office;
  • Cunostinte intermediare de limba engleza - must;
  • Abilitati analitice, capacitate de lucru in echipa si abilitati de comunicare;
  • Disponibilitate pentru călătorii de afaceri, inclusiv șederi în străinătate (fără șederi pe termen lung în străinătate).

Beneficii:

  • Program de integrare într-o echipă profesionistă și dinamică;
  • Oportunități de dezvoltare internațională inspirate de cea mai recentă tehnologie;
  • Oportunitati de avansare in cariera.

Dacă sunteți o persoană entuziastă și doriți să vă dezvoltați profesional într-un mediu internațional, vă rugăm să ne trimiteți candidatura dvs.!

Toți candidații care se potrivesc profilului vor fi contactați în maxim 3 săptămâni.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?