Application Security Engineer

Opțiuni de la distanță la nivel global - Nu ezitați să aplicați!

Echipa EA Security protejează EA reducându-ne expunerea la riscurile de securitate. Creștem gradul de conștientizare a riscurilor pentru întreaga companie și oferim controale, servicii și soluții măsurate, proporționale de securitate și management al riscului. De asemenea, ne asigurăm că EA îndeplinește toate standardele de securitate necesare, așa cum sunt definite de diferite organisme de reglementare. Păstrarea EA în siguranță nu este un joc; alăturați-vă nouă în timp ce menținem viitorul jocului în siguranță pentru toată lumea.

Rolul

Inginerul de automatizare a securității raportează managerului superior, Automatizare de securitate. Parte a departamentului Secure Product Engineering & Anti-Cheat Response (SPEAR) de la EA, echipa Security Automation joacă un rol important în cadrul EA Security, ajutând studiourile noastre de jocuri să abordeze riscurile de securitate la scară largă.

Responsabilitati
  • Veți construi instrumente de securitate și automatizare care să permită EA Security, SPEAR și echipelor noastre de dezvoltare a studiourilor să funcționeze în siguranță la viteză mare și la scară largă.
  • Veți proiecta, proiecta, implementa și menține un portofoliu de instrumente de securitate, componente, prototipuri și dovezi de concept pentru a ne ajuta să rezolvăm diferite provocări de securitate
  • Veți proiecta și aduna valori care măsoară dacă instrumentele noastre funcționează corect
  • Veți colabora cu echipele de dezvoltare ale studiourilor de jocuri pentru a înțelege practicile lor de dezvoltare și pentru a construi cele mai bune experiențe de integrare posibile pentru ei.
Calificări
  • Cunoașterea practicilor de dezvoltare sigură și familiaritatea cu Ciclul de viață al dezvoltării software (SDLC)
  • 3+ ani de experiență în DevSecOps și testarea securității aplicațiilor (de exemplu, SAST, DAST, SCA) sau experiență în inginerie software și DevRel
  • Peste 3 ani de experiență în lucrul cu unul sau mai multe limbaje de codare/scriptare, de exemplu Python, C#, Java, bash sau Powershell
  • Abilități excelente de depanare și depanare și dorință de a construi lucruri
De dorit
  • Experiență de lucru cu software de scanare de securitate open-source
  • Experiență în dezvoltarea și integrarea API-urilor
  • Experiență cu baze de date relaționale (de ex. MSSQL/MySQL) și non-relaționale (de ex. AWS DynamoDB)
  • Diplomă în informatică, un domeniu conex sau experiență echivalentă

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Electronic Arts (EA) pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Electronic Arts (EA) pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Electronic Arts (EA) locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?