Area Field Manager

nespecificat

Candidatul ideal

  • Experienta pe o pozitie similara de minim 1 an (experienta in retail reprezinta un avantaj important);
  • Absolvent de studii superioare conexe domeniului de activitate;
  • Utilizator PC la nivel avansat (in special Excel);
  • Engleză – nivel mediu;
  • Permis conducere – categoria B;
  • Gandire analitica, atentie la detalii;
  • Competente in luarea deciziilor si asumarea responsabilitatilor;
  • Dinamic, comunicativ, entuziast, rezistent la stres, usor adaptabil la schimbare;
  • Spirit de echipa;
  • Disponibilitate pentru program flexibil.

Descrierea jobului

Asigura managementul operational al magazinelor din zona desemnata fiind responsabil de atingerea profitabilitatii si a principalilor indicatori de performanta:

  • Planifica, organizeaza, coordoneaza activitatea magazinelor si a antreprenorilor din zona alocata in vederea atingerii obiectivelor;
  • Realizeaza controlul imaginii magazinelor si urmareste activitatea desfasurata in cadrul acestora, asigurandu-se de aplicarea corecta a procedurilor interne;
  • Se ocupa de managementul, motivarea si dezvoltarea antreprenorilor si angajatilor din magazinele din zona alocata;
  • Participa la selectia si recrutarea viitorilor antreprenori;
  • Coordoneaza si supravegheaza deschiderile de magazine noi;
  • Colaboreaza permanent cu celelalte departamente ale companiei;
  • Studiaza competitia, prospecteaza piata, in vederea deschiderii de noi locatii sau propuneri de relocari.

Cu o istorie de peste 20 de ani pe piata din Romania, Lagardère Travel Retail este una dintre cele patru divizii ale Grupului Lagardère si este liderul global innovator in industria de retail pentru calatori. Operam o retea de peste 270 de magazine, cu un portofoliu de 8 branduri, dintre care cele mai cunoscute sunt INMEDIO, RELAY, 1 MINUTE și SO! COFFEE.

Daca ti-am trezit interesul, aplica acum!

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Lagardere Travel Retail pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Lagardere Travel Retail pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Lagardere Travel Retail locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?