Area Sales Manager

Cerinte:
Constituie avantaj experienta anterioara de vanzari;
Minim 3 ani de experienta in domeniul produselor industriale (de preferat in domeniul echipamentelor de protectia muncii);
Cunostinte de operare calculator: Word, Excel – nivel avansat;
Cunostinte de limba engleza – nivel mediu;
Posesor de permis de conducere
Excelente abilitati de vanzare (negociere, comunicare persuasiva, perseverenta);
Initiativa;
Capacitate de analiza logica a situatiilor si informatiilor;
Integritate profesionala;
Disponibilitate pentru deplasari frecvente.

Descrierea postului:

Planifica si realizeaza vizite periodice la client;
Identifica potentiali clienti in zona alocata;
Intretine si dezvolta relatia cu clientii deja existenti ai companiei;
Promoveaza intregul portofoliu de produse al companiei;
Actualizeaza permanent baza de date cu clientii din zona de care este responsabil;
Negociaza cu clientii conditiile comerciale in limitele de autoritate stabilite prin politica comerciala a Companiei;
Este responsabil de incasarea banilor in termenul agreat cu clientii;
Intocmeste periodic si transmite catre Managerul direct rapoarte privind situatia vanzarilor din zona alocata;
Prospecteaza piata si tendintele acesteia din zona alocata si propune Managerului direct solutii de crestere a vanzarilor;
Realizeaza prezentari de produse si asigura consilierea tehnica pentru clientii din zona alocata;

Oferta (bonusuri, beneficii):

Pachet salarial motivant;
Sistem de bonusare;
Masina de serviciu, telefon mobil;
Oportunitati de dezvoltare profesionala, programe de training.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la RENANIA TRADE pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la RENANIA TRADE pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are RENANIA TRADE locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?