Area Sales Manager judet Arad

Area Sales Manager - zona arondata: jud. Arad

Candidatul ideal:

Experienta in domeniul FMCG: minimum 3 ani;
Experinta intr-o pozitie similara: minimum 5 ani;
Preferabil Absolvent de Studii Superioare;
Cunostinte Operare Computer: Word, Excel, Power Point, etc.
Calitati interpersonale: calitati de negociere si prezentare, comunicativitate, flexibilitate si responsabilitate;
Limbi straine: cunostinte medii de limba engleza ( scris, vorbit, citit);

Responsabilitati:

Mentine in permanenta legatura cu distribuitorii si agentii de vanzari;
Monitorizeaza regulat performatele echipelor de vanzari ale distribuitorilor si asigura atingerea obiectivelor de performanta stabilite;
Culege informatii cu privire la activitatea concurentei (produse, preturi, strategii de vanzare) si informeaza compania despre acestea;
Asigura colectarea comenzilor si documentelor de plata in conformitate cu procedurile companiei;
Viziteaza clientii distribuitorilor zilnic;
Verifica si urmareste aplicarea corecta a politicii comerciale a companiei, a politicii de discount si a procedurilor companiei;
Urmareste si raporteaza modul de desfasurare a activitatii companiei in zona atribuita ( preturi, echipamente, planuri);
Implementeaza local in piata activitatile promotionale si proiectele de vanzari;
Identifica oportunitatile in ceea ce priveste potentialul pietei locale;
Dezvolta potentialul de vanzari si canalul de distributie in cadrul zonei desemnate;
Monitorizeaza vanzarile zilnice, gradul de indeplinire a obiectivelor si a targetelor agentilor informand superiorul ierarhic in acest sens (zilnic, saptamanal, lunar);
Este responsabil pentru recuperarea in termen a debitelor din cadrul zonei acoperite;
Intocmeste orice raport solicitat de catre superiorul ierarhic sau de alti membri ai Conducerii companiei respectand termenele de predare cerute;
Este responsabil pentru indeplinirea targetului de vanzari alocat lunar in aria de responsabilitate.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Alexandrion Grup Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Alexandrion Grup Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Alexandrion Grup Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?