Area sales manager Traditional Trade&Modern Trade

Candidatul ideal:

- Studii superioare finalizate;
- Cunostinte bune operare PC;
- Experienta relevanta de minim 3 ani in domeniul vanzarilor, in FMCG;
- Experienta de minim 1 an in coordonarea si managementul unei echipe;
- Persoana disciplinata si orientata spre rezultate;
- Spirit de echipa, initiativa si dinamism;
- Persoana flexibila, orientata spre performanta;
- Permis de conducere categoria B;
- Disponibilitatea pentru deplasari.

Descrierea jobului:

ASM-ul este responsabil de coordonare echipei de reprezentanti vanzari Traditional Trade si Modern Trade din subordinea sa prin:
- Urmarirea gradului de indeplinire a targetului de vanzari de catre fiecare reprezentant de vanzari precum si atingerea obiectivelor specifice alocate acestora;
- Participarea activa la formarea Reprezentantilor de Vanzari prin activitati de inductie, instruire, coaching si insotire in cadrul vizitelor pe teren;
- Urmarirea incasarii debitelor la termenul stipulat in contractele de colaborare incheiate cu clientii;
- Colectarea si raportarea informatiilor de piata care pot fi relevante pentru activitatea sa;
- Propunerea de actiuni specifice astfel incat sa poata creste vizibilitatea produselor si, implicit, sa creasca cifra de afaceri a filialei pe care o reprezinta;
- Efectuarea de vizite de piata prin intermediul carora urmareste modul de implementare a standardelor de mercantizare si intervine la raft, ori de cate ori acest lucru se impune;
- Indeplinirea obiectivelor de vanzari si incasari, a celor de merchandising, de acoperire optima a pietei, de mentinere si imbunatatire a relatiilor cu clientii

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la COVALACT SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la COVALACT SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are COVALACT SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?