Area Sales Manager - Utilaje Agricole

Candidatul ideal

Ne-ar plăcea să te cunoaștem dacă:

  • Experiență de minimum 2 ani într vânzări.
  • Experiență în vânzarea utilajelor agricole, în domeniul utilajelor agricole sau de construcții de minimum 2 ani;
  • Capacitate foarte bună de comunicare și relaționare cu clienții, atenție distributivă, capacitate de a lua rapid decizii.
  • Personalitate energică, gândire pozitivă, amabilitate și eficiență.
  • Cunoștințele de limbă engleză constituie avantaj.
  • Cunostințe de operare PC (Windows, Microsoft Word, Excel, Internet).
  • Carnet de conducere categoria B.

Descrierea jobului

ATRIBUȚII ȘI RESPONSABILITĂȚI

  • Prezentarea, promovarea și vânzarea produselor în conformitate cu standardele și politicile comerciale ale companiei.
  • Prospectarea continuă a pieței pentru a extinde portofoliul de clienți.
  • Urmărirea realizării planului de vânzări lunar, trimestrial, anual.
  • Participarea la negocieri, întocmirea contractelor, monitorizarea derulării și finalizării acestora.
  • Stabilirea și participarea la intâlnirile cu clienții și/sau cu furnizorii.
  • Întocmirea documentele comerciale.
  • Asigurarea asistenței tehnice pentru clienți prin oferirea unui sprijin prompt și corect în rezolvarea problemelor apărute.
  • Acordarea de suport tehnic pentru clienții noi, dar și pentru cei deja existenți.

Beneficii:

  • Posibilitate de dezvoltare profesională.
  • Lucru într-o echipă tânară, energică și focusată pe atingerea obiectivelor.
  • Oportunități de training atât în țară cât și în străinătate.
  • Laptop, telefon, mașină de serviciu.
  • Bonuri de masă, asigurare de sănătate.

Descrierea companiei

AgroConcept este unicul importator și distribuitor autorizat pe piața din România al New Holland Agriculture și unic distribuitor pentru brandurile Kverneland si Casella.

Suntem preocupați în mod constant să atingem excelența în domeniu prin păstrarea unui climat de încredere, respect și colaborare în relația cu clientii și partenerii noștri.

Susținem dezvoltarea comunităților rurale și creșterea sustenabilă a agriculturii românești printr-o serie de investiții: 14 centre regionale dotate cu cele mai noi tehnologii de intervenție rapidă și asistență tehnică, o echipă de management formată din experți pe piața locală și internațională, o viziune globală pentru succes la nivel local. În prezent în compania noastra lucrează peste două sute de experți și specialiști.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la AgroConcept pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la AgroConcept pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are AgroConcept locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?