nespecificat

Candidatul ideal

Ne-ar placea ca tu:
- sa ai experienta practica de minim 3 ani
- sa fii pasionat de arhitectura
- sa fii bun in ceea ce faci si sa doresti sa fii si mai bun
- sa ai abilitati manageriale (foarte importante pentru bunul mers al proiectului)
- sa ai spirit de echipa dar si de lider
- sa respecti deadline-urile
- sa ai abilitati foarte bune de comunicare (atat cu echipa cat si cu beneficiarii/colaboratorii)

Descrierea jobului

Ce ne dorim de la tine:
- sa ai experienta efectiva in domeniu de minim 3 ani
- sa realizezi conceptul 3D pentru proiectele de arhitectura folosind Archicad v. 22, 23
- sa corelezi proiectul cu celelalte specialitati (structura, instalatii)
- sa cunosti normativele referitoare la PSI, urbanism
- sa manageriezi proiectul de la A la Z, ceea ce inseamn ca ai abilitati de lider dar esti si un bun teamplayer
- sa ai abilitati foarte bune de comunicare si coordonare atat in echipa cat si in relatia cu clientii/colaboratorii
- sa respecti termenele limita de predare a fiecarei etape
sa iti doresti sa te dezvolti in permanenta
Responsabilitati
Studierea documentaţiilor puse la dispoziţie de către beneficiari / clienţi
• Stabilirea concepţiei optimale a designului, pentru fiecare obiect de construcţie
• Desenarea, proiectarea, redactarea proiectelor in Archicad v. 22, 23
• Optimizarea arhitecturală
• Întocmirea proiectelor (S.PF/SF/DALI după caz, faza DTAD, DTOE, DTAC, PT, DDE), prin realizarea pieselor desenate şi a pieselor scrise (memorii, breviare de calcul etc.)
• Elaborarea unor studii specifice solicitate prin certificatul de urbanism
• Întocmirea de materiale de prezentare, simulări

Pachet salarial:
Daca batem palma, vei avea un pachet salarial negociat la discutia finala, avem tombola lunara, poti promova in cadrul companiei, te sustinem cu diferite cursuri si training-uri care sa te ajute in dezvoltarea ta si totodata te vei putea bucura si de bonusuri periodice in functie de performanta. Pe parcurs mai inventam stimulente, pentru ca suntem creativi.

Urmatorul pas ar fi sa ne trimiti un CV, stabilim o intalnire, iar tu vei aduce cu tine un portofoliu de proiecte executate pentru ca noi suntem hotarati sa facem echipa cu vizionarii, pasionatii si cei cu atitudine proactiva.

Suntem PROgis, de la PRO-iectare, PRO-vocare, dar si PRO-FUN!!!

Pe piata de proiectare in constructii activam de 11 ani si avem sute de proiecte duse la bun sfarsit cu care ne mandrim. Serviciile pe care le punem la dispoziţie acoperă proiectarea în arhitectură si urbanism, proiectarea structurală şi de instalaţii, consultanţă și urmărire lucrări, luate ca întreg sau pe specialitati. Asadar echipa noastra de specialisti, cu care la fel ne mandrim, este formata din arhitecti cu drept de semnatura OAR si RUR, arhitecti stagiari, ingineri si desenatori tehnici.
Portofoliul nostru cuprinde o gamă largă de proiecte din diverse categorii: rezidential, institutii publice, cladiri pentru turism, hale industriale, drumuri sau parcuri fotovoltaice, dar cea mai puternica si valoroasa constructie pentru noi este insasi ECHIPA PROGIS. Aspirațiile, visele noastre, au fost si sunt posibile datorită oamenilor extraordinari care reprezinta “echipa PROGIS”!
Intr-un business intotdeauna exista cerere si oferta, furnizor si beneficiar (client). In viziunea noastra si prin standardele companiei, am avut grija ca partenerii nostri sa beneficieze de cele mai bune servicii, atat pe partea de proiectare, prezenta in santiere cat si pe partea de consultanta si urbanism. Si datorită lor am învăţat enorm, am devenit mai buni.
Ne propunem ca si pe viitor, să venim mereu în întâmpinarea exigenţelor partenerilor nostri!
Asadar, suntem mai mult decât o echipă, suntem o familie și te invităm oricând să ne cunoști personal si chiar sa realizam impreuna si alte proiecte de exceptie!