Arhitect design mobilier comercial si pentru acasa

Descrierea Graphtec :

Suntem o firma producatoare tip “tailor-made” (la comanda) de mobilier comercial, POSM, semnalistica, Toteme, statii de benzinarie, display-uri, rafturi de tigari, standuri expozitionale, roof-tops si mult peste 120 de specialisti in Design, Proiectare, Productie, Vanzari. Sustinem comunitatea in permanenta, ajutand licee si facultati locale din Constanta prin proiecte de caritate de branding dar si prin finalizarea de proiecte, dar avem si prezenta la evenimente de business: Forbes, Euroshop Dusseldorf, Elite Business Women si multe altele.

Descrierea postului:

- Dezvolta tehnici noi de design industrial;

- Realizeaza fise de design;

- Prelucreaza poze, fise de masuratoare;

- Confrunta datele din masuratoare cu pozele;

- Stabileste nivelul de detaliere pentru incadrarea in timpul impus de designerul organizator;

- Coreleaza toate elementele din fazele anterioare si stabileste elementele fixe cerute obligatoriu de produs, locatie sau alte elemente fixe;

- In jurul elementelor fixe face incercari schematice in cateva variante creative;

- Detaliaza variantele alese in doua directii: detalii de materiale si dimensionale si simulari;

- Identifica nevoile clientului din punct de vedere design, functional si buget;

- Se documenteaza, realizeaza in 2D si 3D prezentare cu detalii pentru client si productie;

- Asigura la timp livrarea completa a designelor catre departamentele implicate;

- Supervizeza in productie lucrarile aflate in derulare;

- Realizeaza layout final;

- Acorda asistenta departamentului tehnic in rezolvarea problemelor zilnice de ordin tehnic.

Cerinte:

  • Experienta in domeniu

Beneficii

- Dezvoltarea carierei intr-o companie producatoare de produse realizate pt corporatii din Europa, Asia si Africa;

- Firma Graphtec Design are o imagine pozitiva in piata romaneasca si internationala avand colaborari cu firme de renume de peste 21 ani;

- Evenimente de training, coaching, buisness games si dezvoltare personala in fiecare sezon al anului;

- Folosire program cu renume CabinetVision, un program care automatizeaza proiectarea mobilierului din lemn;

- Experienta pe masura la o firma care este dezvoltata lateral si vertical avand tehnologii pt. prelucrare lemn, metal, plastic, sticla.;

- Firma are un portofoliu mare de clienti si are peste 36 de mii de produse unice in peste 25 de tari.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la GRAPHTEC DESIGN SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la GRAPHTEC DESIGN SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are GRAPHTEC DESIGN SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?