Arhitect Sisteme Informatice si Aplicații Web

ATENȚIE:
Activitatea se desfășoară în vecinătatea aeroportului Henri Coandă OTOPENI.
Deși job-ul este în OTOPENI, el este promovat pe mai multe localități din România. Pentru persoanele interesate de o relocare în București, OFERIM condiții locative avantajoase.

Persoana potrivită sau Candidatul ideal (nu-l căutăm chiar pe cel ideal, dar să semene cu el):

- Posedă calități de organizare și coordonare, utilizator de sisteme de organizare, planificare și task management; obișnuit să livreze în termenul agreat rezultatul promis;

- Să înțeleagă procesul de business și să preia feedback de la viitorii useri și să îl traducă în funcționalități ale aplicației;

- Să identifice soluțiile informatice potrivite dintre cele existente pe piață sau să conceapă și dezvolte soluții custom (care să optimizeze fluxul de lucru și/sau să rezolve provocările semnalate de useri);

- Să dezvolte soluția informatică și să MANAGERIEZE proiectul;

- Să coordoneze implementarea soluțiilor software și să știe să rezolve inerentele provocări apărute;

- Să aibă cunoștințe și experiența astfel încât să înțeleagă care soluții sunt viabile și care nu (precum și constrângerile de timp, buget, profil utilizatori etc) și dacă argumentele și cotațiile ce stau la baza diverselor oferte/recomandări ale furnizorilor sunt valide;

Condiții obligatorii:

  • Să fi coordonat ca Project Manager proiecte diverse cu echipa proprie și cu furnizori externi (outsourcing). Experiență minimă de 3 ani. Cunoștințe solide de Project Management.
  • Să fie capabil să înțeleagă din perspectiva macro întregul sistem informatic al companiei și în același timp să poată manageria detaliile cheie ale proiectului.

Oferim (din toată inima)

  • cazare
  • autonomie și independență în decizii și managerierea proiectelor și a echipei
  • mediu de lucru relaxat,
  • evaluăm performanța pe baza rezultatelor (proiecte livrate și parametri de calitate)
  • bonusuri excepționale pentru rezultate excepționale.

Căutăm pe cineva:

  • cu experiență anterioară și multiple proiecte livrate;
  • profesionist care să știe ce are de făcut pentru coordonarea echipei și managerierea resurselor astfel încât;
  • să livreze și implementeze profesionist soluțiile informatice;
  • Să fie confortabil cu autonomia de acțiune și responsabilitatea deciziilor în proiecte, precum și cu evaluarea obiectivă și pragmatică bazată pe rezultatele livrate.

Descrierea jobului

Analizează și înțelege ce și cum poate fi optimizat și ce probleme se pot rezolva prin aplicații informatice. Pentru aceasta comunică și colaborează cu cei care vor folosi aplicațiile.

Desenează blueprint-ul aplicațiilor și descrie rezultatul previzionat (ce va rezolva și cum o va face; business case-ul) și verifică cu viitorii useri soluția.

Alege softul potrivit existent sau decide dezvoltarea unuia și caracteristicele lui (limbaj programare, modalitate realizare, furnizori, resurse etc) și alege partenerii pentru dezvoltare.

Manageriază proiectele de dezvoltare a aplicațiilor de la început la final, asigurând inclusiv ajustările de pe parcurs.

Se asigură că implementarea aplicațiilor în companie se face cât mai smooth și rezolva prompt inerentele provocări apărute.

Preia feedback din partea utilizatorilor și realizează îmbunătățirile necesare.

Supervizează documentarea soluțiilor dezvoltate.

Descrierea companiei

Klass Wagen este activă de mai bine de un deceniu în domeniul închirierilor de autoturisme, devenind lider național de piață pe segmentul călătoriilor de tip concediu. Flota noastră de peste 4000 de autoturisme este prezentă în 7 locații din România, Budapesta / Ungaria și Lisabona / Portugaliai venim în întâmpinarea clienților noștri prin agenții proprii.

Echipa Klass Wagen este formată din peste 180 de colegi focusați să ofere o experiență de neuitat clienților, iar mărturie stau review-urile pozitive oferite de către clienții noștri.

Activitatea companiei a crescut constant și suntem în căutare de noi colegi. Dacă îți dorești un colectiv de muncă prietenos, fără birocrație, cu șefi OK, ce răsplătesc dedicația și le pasă de bunăstarea angajaților, ajutând oricând se poate pe plan personal și profesional, te invităm să aplici la joburile noastre.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la KLASS-WAGEN S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la KLASS-WAGEN S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are KLASS-WAGEN S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?