Asistent/a Vanzari

Candidatul ideal

Cerinte:

Experienta in relationarea cu clientii, de preferat in domeniul distributiei si Customer Service;
Cunostinte de limba engleza - nivel mediu;
Cunostinte de operare pe calculator (preferabil nivel avansat) - Word, Excel;
Abilitati de comunicare bine dezvoltate;
Atitudine pozitiva, spirit de echipa si placerea de a lucra cu clientii;
Dorinta de dezvoltare, invatare si orientare spre solutii.

Descrierea jobului

Administreaza relatia cu clientii din zona / regiunea alocata (intocmeste oferte; ofera detalii despre produsele comercializate, etc);
Proceseaza comenzile clientilor (introducerea lor in sistemul informatic);
Urmareste derularea livrarilor de marfa catre clientii din zona de responsabilitate;
Mentine relatia si ofera suport pentru reprezentantii de vanzari si zona / regiunea alocata;
Cauta si propune clientilor solutii alternative (atunci cand este cazul);
Actualizeaza in sistemul informatic datele de identificare ale clientilor;
Mentine relatia cu celelalte departamente pentru finalizarea procesului de vanzare;
Asigura un inalt nivel de servicii cererilor clientilor sosite telefonic, prin fax si email cu focus pe satisfactia clientilor;
Ofera suport in alocarea leadurilor de vazare;
Dezvolta si reactiveaza portofoliul de client alocati;
Respecta intocmai proceduDescrierea postului:

Oferta (bonusuri, beneficii):

Pachet salarial motivant;
Sistem de bonusare;
Dezvoltare profesionala intr-un mediu dinamic si orientat catre performanta;
Posibilitati de crestere profesionala, programe de training.

Pentru detalii despre prelucrarea datelor cu caracter personal in conformitate cu prevederile Regulamentului European privind protectia persoanelor fizice privitoare la prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date, va rugam sa consultati Nota de Informare a Renania Trade privind prelucrarea datelor cu caracter personal ale candidatilor, respectiv Acordul de prelucrare a datelor cu caracter personal ale candidatilor, care se gasesc pe pagina de Cariere de pe site-ul companiei noastre.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la RENANIA TRADE SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la RENANIA TRADE SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are RENANIA TRADE SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?