Asistent achizitii si ofertare

nespecificat

Candidatul ideal

- Persoana organizata, cu atentie la detalii
- Capacitate de analiza si sinteza a informatiilor intr-un timp scurt
- Prioritizarea activitatilor
- Buna relationare cu membrii echipei

Descrierea jobului

- Sa stabileasca relatii optime cu furnizorii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a problemelor uzuale
- Sa realizeze prospectarea pietei de profil si a conditiilor de achizitii/livrare in vederea optimizarii continue a stocurilor, avand ca scop final obtinerea unei rotatii bune a acestora
- Sa urmareasca finalizarea contractelor/actelor aditionale cu furnizorii si clientii
- Sa urmareasca calitatea si cantitatea produselor achizitionate
- Sa realizeze aprovizionarea companiei cu produsele necesare desfasurarii optime a activitatilor
- Sa intocmeasca documentatia specifica
- Raspunde de existenta stocului de marfa din depozit si centralizarea acestuia
- Raspunde de comenzile lansate la furnizori
- Culege si analizeaza datele interne si externe pentru a pregati ofertele de produse catre clienti
- Realizeaza listarea/delistarea de produse, modificarile de preturi ale produselor din sistem
- Verifica, din punct de vedere al corectitudinii, informatiile continute de cataloagele companiei (coduri, denumiri, pret, text);
- Sa execute alte activitati in legatura cu indeplinirea sarcinilor de serviciu precizate de persoanele care au acest drept
- Intocmeste diverse analize si rapoarte solicitate de echipa de Achizitii si Ofertare

Companie cu capital integral romanesc avand ca domeniu de activitate activitati de servicii privind sistemele de securizare.