ASISTENT/ASISTENTA MEDICALA CLINICA IMPLANT DE PAR

nespecificat

Candidatul ideal

Experienta in domeniul medical
Drept de libera practica
Absolvirea Scolii Sanitare reprezinta un mare avantaj
Persoana responsabila, prompta in indeplinirea sarcinilor
Orientata spre nevoile pacientului si receptiva la indicatiile medicilor
Persoana organizata si capabila de munca in echipa
Abilitati bune de comunicare

Descrierea jobului

Veti avea posibilitatea sa lucrati si sa va dezvoltati abilitatile in cea mai noua si performanta clinica de implant de par din Romania. Veti lucra alaturi de medici specializati pe procedura de implant de par si pe proceduri post implant (mezoterapie si PRP)

Responsabilitati
Pregatirea cabinetului pentru medici, a instrumentarului si consumabilelor necesare procedurii de implant de par, precum si a altor tratamente conexe pentru scalp
Pregatirea pacientilor pentru procedura de implant (realizarea anesteziei, dezinfectarea tegumentului, recoltarea de sange, etc)
Acordarea de ingrijiri medicale pacientilor pre si post procedura
Asistarea medicilor in cadrul interventiilor
Asigurarea ordinii si curateniei dupa fiecare procedura

In cadrul clinicii noastre, am reunit cei mai buni medici specializați în implant de par si tratamente pentru scalp, dar și echipamente medicale de ultimă generație, create de lideri mondiali în industria medical-estetică. Prin devotament si pasiune pentru ceea ce facem si servicii de inalta calitate, suntem prima alegere a pacientilor atunci cand doresc sa aleaga o clinica de implant de par.