Asistent Brand Manager

Fabryo Corporation este parte din grupul mondial AkzoNobel si este lider pe piata din Romania in categoria de vopsea si acoperiri decorative.

Portofoliul de produse cuprinde categoriile de vopsea lavabila, lac, email si sisteme profesionale (termoizolare, hidroizolare, pardoseli si finisare pereti), iar cel de branduri savana, APLA, Sadolin, Hammerite, Dulux, INNENWEISS si ROST

Echipa de marketing cauta un coleg nou/colega noua pentru pozitia de Asistent Brand Manager.

Acesta va contribui la dezvoltarea marcilor si categoriilor de produse in echipa de marketing din care face parte prin: raportare, analiza, management de proiect, contributie la dezvoltarea de design de ambalaj, etc. Acesta va raporta catre Category Marketing Manager si va  colabora cu agentii de publicitate, de design de ambalaj, de cercetare de piata si cu colegi din interiorul companiei din Vanzari, Cercetare Dezvoltare, Financiar, Operatiuni, Aprovizionare.

Esti candidatul ideal daca:

  • Ai studii superioare, de preferat in domeniul economic/marketing, tehnic
  • Ai experienta in raportare, lucru cu baze de date si analize numerice complexe
  • Ai o capacitate foarte buna de planificare si gestionare a timpului si sarcinilor
  • Comunici bine, eficient si corect in limba romana, scris si verbal
  • Ai initiativa, esti creativ, curios, perseverent si orientat spre rezultat
  • Stii sa lucrezi foarte bine in PowerPoint & Excel
  • Ai cunostinte avansate de limba engleza
  • Experienta in domeniul materialelor de constructii poate fi un avantaj

 Ce responsabilitati presupune pozitia de Asistent Brand Manager:

  • Analizeaza si raporteaza periodic performanta categoriei si a brandurilor
  • Monitorizeaza contextul de piata prin culegere de date din on line, media, magazine, etc
  • Gestioneaza desfasurarea in parametrii stabiliti (timp, buget, parametrii calitativi) a proiectelor
  • Intocmeste si tine sub control bugetul pentru proiectele de care este responsabil
  • Contribuie la dezvoltarea categoriei de produse prin asistarea Category Marketing Manager in proiecte legate de dezvoltare de ambalaj, pret, activare si promovare
  • Participa la generarea si actualizeaza calendarul de activitati de marketing
  • Colaboreaza cu agentiile de publicitate si cu colegi din alte departamente
  • Analizeaza si utilizeaza in activitatea curenta rezultatele cercetarilor de piata privind performanta brandurilor, produselor si comportamentul consumatorilor

    Succesul pozitiei se va masura in:

  • Corectitudinea si rapiditatea generarii rapoartelor solicitate
  • Succesul proiectelor de care se ocupa (KPI in functie de proiect)
  • Tinerea sub control a bugetului planificat
  • Implementarea activitatilor in timpul agreat

Oferim:

  • Un mediu de lucru dinamic si progresist;
  • Posibilitatea de dezvoltare a cunostintelor de marketing si industrie;
  • Expunere la un mediu de lucru profesionist.

untitled

savana energizare prin culoare

logo ROSTlogo-innenvweiss

Apla

Stimate candidat,

Prin faptul ca ne trimiteti CV-ul dvs. ne confirmati faptul ca sunteti de acord ca datele dvs. personale incluse in acest document, sa fie prelucrate de departamentul de resurse umane al companiei Fabryo Corporation in scopul bunei derulari a procesului de selectie a candidatilor pentru pozitiile publicate pe acest site.

Conform Politicii de confidentialitate publicata pe site-urile companiei, Fabryo Corporation isi asuma raspunderea pentru protectia deplina a datelor dvs. personale si se obliga sa nu transmita aceste date unei terte parti fara acordul dvs. Mai mult de atat, in cazul in care profilul dvs. se califica pentru o selectie la o pozitie la care ati aplicat, datele dvs. personale vor fi pastrate doar pentru o perioada de maxim 6 luni de la finalizarea procesului de recrutare, conform politicii noastre de retentie a datelor candidatilor. Aceasta politica nu exclude sansa dvs. de a aplica la orice alta pozitie devenita disponibila si anuntata pe site-urile de recrutare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Fabryo Corporation pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Fabryo Corporation pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Fabryo Corporation locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?