Asistent comercial

Responsabilitati:

  • Transmite si urmareste documentatia necesara catre toate departarmentele implicate in procesul de vanzare
  • Proceseaza si monitorizeaza comenzile in sistem
  • Urmareste intreg fluxul logistic de la verificarea stocurilor, rezervarea de material, plasarea comenzilor si urmarirea lor in sistemul informatic SAP si pana la livrarea produselor/serviciilo
  • Inregistreaza in SAP comenzile de vanzari
  • Centralizeaza avizele de expeditie pentru materiale livrate pe santiere
  • Ofera suport echipei de vanzari cu facturarea avansului si a situatiei de lucrari finale
  • Intocmeste rapoarte de activitate zilnice si saptamanale de vanzari si efectueaza toate inregistrarile aferente in SAP sau alte programe destinate administrarii vanzarilor (ex. CRM)
  • Ofera informatii legate de lista de preturi, stocuri, produs, status comenzi catre consultantii de vanzari.
  • Asista Directorul Comercial in solicitari legate de centralizarea datelor, rapoartelor de activitate la nivel de departament, analize ad-hoc in functie de cerintele managementuluI.

 Cerinte:

 Studii superioare preferabil in domeniul economic si/sau constructii

  • Cunostinte PC (MS Office, navigare internet, Excel – la nivel avansat)
  • Cunostinte operare SAP reprezinta un avantaj
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat
  • Experienta min. 1 an in domeniul vanzarilor si/sau al constructiilor pe o pozitie similara
  • Capacitate de analiza si sinteza a informatiilor
  • Bune abilitati de organizare si planificare
  • Orientare catre rezultat,
  • Orientare catre client
  • Excelente abilitati de comunicare si relationare interpersonala

Beneficii Oferite
•Pachet salariat motivant;
•Posibilitati de dezvoltare personala si promovare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la THEDA MAR SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la THEDA MAR SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are THEDA MAR SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?