Asistent departament achizitii

Sophia, brand romanesc cu experienta de 17 ani pe piata nationata si internationala a decoratiunilor interioare, angajeaza Asistent buyer pentru aprovizionare tesaturi (perdele, draperii, lenjerii si alte materiale conexe)

Cerinte:
Studii superioare;
Experienta minim 2 ani (de preferinta in achizitii sau supply chain - aprovizionare, logistica, palnificare) / proaspat absolvent profil real cu dorinta reala de dezvoltare si performanta;
Abilitati analiza, sinteza, forecast si planning.
Cunoaşterea limbii engleze nivel avansat;
Permis de conducere (optional);
Cunoștine excel avansat;
Disponibilitate pentru deplasari 10% din timpul de lucru;
Abilitati de rezolvare a situatiilor neprevazute, rapiditate, promptitudine.

Responsabilitati:

Intretine relatia de colaborare cu furnizorii existenti, efectueaza comenzi si urmareste procesul de achizitie in toate etapele sale, inclusiv partea logistica.
Foloseste sistemele informatice puse la dispozitie: ERP, CRM sau programul de contabilitate.
Intocmeste si transmite cererile de informatii si cotatii in legatura cu respectivele achizitii.
Analizeaza si verifica conditiile comerciale (pret achizitie, bonus, termen de plata, termen de livrare, mostre gratuite, garantii).
Verifica si analizeaza stocurile, transmitand comenzi de rulaj pentru evitarea situatiilor out of stock.
Colaboreaza si ofera suport pentru departamentele vanzari- magazine, marketing si contabilitate cu privire la stocurile disponibile.

Beneficii:
-Salariu atractiv (+bonusuri de performanta).
-Laptop si telefon de serviciu;
-Transport asigurat;
-30% discount la produsele Sophia;

-Program L-V, interval:

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Sophia Home Decoration pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Sophia Home Decoration pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Sophia Home Decoration locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?