Asistent Farmacist Operational

Candidatul ideal

  • Studii de specialitate finalizate (Scoala Postliceala de Asistenti de Farmacie);
  • Aviz de Libera Practica actualizat;
  • Capacitate de comunicare si munca in echipa;
  • Atentie la detalii;
  • Planificare si organizare;
  • Dorinta dе a progresa si invata lucruri noi;
  • Operare PC.

Descrierea jobului

  • Consiliaza pacientii din mediul online si din spatiul drogheriei si elibereaza medicamente si produse non-pharma pentru a raspunde nevoilor acestora;
  • Intocmeste chestionarele specifice care sunt publicate pe site si se asigura ca continutul acestora corespunde normelor legislative;
  • Verifica si valideaza continutul informatiei publicate pe site in dreptul si in legatura cu un produs incadrat ca medicament, asigurand conformitatea informatiei cu datele inregistrate de catre producator la autorizarea produsului;
  • Participa la creerea continutului de site, cu respectarea formatului de inregistrare specific unui sistem informatic, precum si cu publicarea de date conforme;
  • Monitorizeaza si gestioneaza stocurile din drogherie, depozitului e-commerce, face sugestii de achizitie pentru asigurarea unei aprovizionari optime;
  • Aranjează produsele în locaţiile din zona de culegere (picking) în ordinea crescătoare a datei expirării (pentru locatiile multi-lot); Pastreaza in permanenta marfa aranjata corespunzator la nivelul oricarei locatii de depozitare;
  • Participa la operatiuni de incarcare / descarcare a marfii;
  • Aseaza pe raft produsele si le culege conform facturilor;
  • Verifica comenzile si ambaleaza comenzile în conformitate cu procedurile si instructiunile de lucru;
  • Participa la operatiuni de inventariere a marfii;Participa la operatiuni de receptie a marfii.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la A&D Pharma - Dr.Max Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la A&D Pharma - Dr.Max Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are A&D Pharma - Dr.Max Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?