Asistent GRAPHIC DESIGNER si WEB

Postul este locat in Mogosoaia. Se asigura transport dus-intors din Bucuresti.

RESPONSABILITĂŢI:

- Realizarea machetelor publicitare si punerea la dispozitia celor implicati in realizarea procesului de promovare;
- Realizarea si urmarirea planului media, precum si transmiterea machetelor catre reviste la termenele stabilite in concordanta cu planul de campanii;
- Efectuarea traducerilor pentru diferite materiale publicitare / promotionale sau alte documente necesare departamentului din limba engleza in romana si invers;
- Intretinerea si actualizarea informatiilor pe web-site , , mentinerea la zi a ofertelor promotionale, monitorizare SEO si SEM;
- Realizarea graficii pentru elemente de suport si identitate vizuala in evenimentele la care participa echipa IPSO (bannere, carti de vizita, stickere, etichete utilaje, etichete birou, etc);
- Asigura suport Specialistului de Grafica si Social Media in pregatirea documentatiei / materiale foto / video / audio necesare pentru diferitele mijloace de promovare / mass media etc si reseach in mediile specifice.

CERINŢE:

- Studii superioare preferabil informatica sau facultate tehnica;
- Cunostinte avansate de operare calculator: Excel, Word, Power Point, Access, programe de grafica (Corel, Photoshop, InDesign);
- Limbaje de programare web: HTML, PHP, SQL, JAVASCRIPT, prelucrarea imaginilor si a interfetelor specifice ale siteurilor de administrare;
- Cunoştinţe medii de limba engleză.

PROFIL CANDIDAT:

- Buna capacitate organizatorica;
- Abilitati bune de comunicare;
- Dinamism si forta de propunere.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la IPSO SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la IPSO SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are IPSO SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?