Asistent Logistică Departament Service Mogosoaia

RESPONSABILITĂŢI:

  • Primește solicitările interne de piese de schimb și întocmește cererile de ofertă către furnizorii de piese de schimb;
  • Transmite comenzile catre furnizori și le urmărește până la livrare;
  • Organizează și urmărește transporturile și documentele de import;
  • Asigură legătura cu comisionarul vamal și transmite acestuia toate documentele necesare vămuirii în cazul importurilor si exporturilor de piese de schimb;
  • Efectuează recepția scriptica a pieselor de schimb în programul dedicat;
  • Informează colaboratorii interni despre disponibilitatea pieselor de schimb și termenele de livrare;
  • Pregătește documentele necesare pentru raportul „Intrastat”;
  • Creează și trimite la INS sau către societatea terță agreată raportul „Intrastat” cuprinzând facturile, traducerile/ încadrarea vamală/ detalii legate de greutate privind importurile și exporturile atât de piese cât și cele de utilaje.

CERINŢE:

  • Studii superioare finalizate;
  • Experiență anterioara de 1- 3 ani în domeniul logisticii este apreciata;
  • Cunoștințe tehnice generale (auto/ utilaje de construcții/ utilaje agricole) - reprezinta un avantaj;
  • Bune cunoștințe de operare PC (Word, Excel);
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu- avansat;
  • Bună capacitate organizatorică.

PROFIL:

  • Atenție la detalii;
  • Seriozitate, dinamism, spirit de echipă;
  • Abilități de comunicare și relaționare.

Ce iti oferim?

Șansa de a lucra într-o echipă de profesioniști, alături de care vei crește;
Pachet salarial motivant, bonusuri de performanță, prime de fidelitate în funcție de vechime, acces la o gama variată de formări;
Masa de pranz asigurata in cadrul cantinei;
Beneficii diverse, de la pachete de asigurări, până la zile de concediu în funcție de vechime.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BERGERAT MONNOYEUR pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BERGERAT MONNOYEUR pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BERGERAT MONNOYEUR locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?