Asistent manager & marketing

Cerinte minime pentru ocuparea postului:

  • Studii superioare finalizate in marketing sau comunicare - nu este obligatoriu, dar constituie un avantaj;
  • Se incadreaza si persoanele care au finalizat studii superioare in alte domenii, dar au experienta sau cursuri specializate in comunicare, marketing, vanzari;
  • Minimum 1 an experienta pe o pozitie similara;
  • Cunostinte de utilizare a pachetului MS Office (Word , Excel, Powerpoint);
  • Cunostinte de utilizare a internetului si posibilitatilor acestuia pe o scara larga;
  • Cunostinte de comunicare in mediul business, copywriting, negociere;
  • Cunostinte de limba engleza (competenta profesionala de lucru).

Ce competente comportamentale am dori sa detii:

  • Capacitate de a gestiona proiecte (planificare, organizare, monitorizare a resurselor, analiza rezultatelor, in vederea atingerii obiectivelor in deadline-ul stabilit);
  • Capacitate de a lucra atat independent, cat si in echipa, capacitate de a rezolva eficient problemele;
  • Dezvoltare continua, autoperfectionare, atitudine pozitiva, simt de raspundere, orientare catre client, orientare catre actiune, integritate morala si etica profesionala;
  • Capacitate de a veni cu idei originale sau inovative si de a construi pe baza acestora in scopul dezvoltarii;
  • Flexibilitate in gandire, capacitate de a te adapta la situatii noi (sarcini, metode de lucru, relatii interpersonale).

Descrierea postului:

  • Se implica in activitati administrative si organizatorice precum: realizare si trimitere minute sedinte, pregatirea administrativa a sedintelor, comunicare interna si altele;
  • Realizeaza materialele de marketing necesare in colaborare cu furnizori externi specializati (flyere, afise, pliante, brosuri, carti de vizita, materiale personalizate, bannere outdoor, casete luminoase, video-uri etc.) ;
  • Planifica si realizeaza decorurile agentiilor, sediilor, depozitelor  (interior si exterior), decorurile integrale sau partiale pentru parcul auto al companiei: autocare, camioane, masini, remorci, respectand identitatea de brand a companiei;
  • Se implica in realizarea de campanii de marketing, activitati de PR, CSR, creare concepte creative, identitate sau rebranding;
  • Se implica in realizarea de campanii media (realizeaza campanii de promovare pe TV, Radio, Outdoor, campanii Drop Mail etc.)
  • Disemineaza informatiile cu privire la campaniile de marketing catre forta de vanzare, coordoneaza implementarea campaniilor, masoara rezultatele, vine cu propuneri de imbunatatire;
  • Stabileste impreuna cu directorii de vanzari modificari de preturi, campanii promotionale punctuale,  in functie de trendul pietei/sezonalitate si  de concurenta;
  • Planifica/seteaza limite de locuri la vanzare si actualizeaza tarife si promotii in sistemul software intern de vanzare;
  • Realizeaza cercetari de marketing (chestionare, sondaje telefonice, mistery shopping etc.);
  • Realizeaza analize cu privire la mediul concurential, analizeaza piata in care actioneaza compania astfel incat sa indentifice:  directii strategice de actiune in functie de mediul concurential, trendul pietei, preferintele consumatorilor etc.;
  • Gestioneaza relatiile cu furnizorii de materiale publicitare, tipografii, companii de creatie, PR etc.;
  • Alte activitati de marketing, in functie de proiectele departamentului de marketing;
  • Alte activitati solicitate de Directorul General.

Ce iti oferim:

  • Salariu constituit din partea fixă, tichete de masă, premii și bonusuri ocazionale;
  • Laptop , Telefon, Carti de vizita personalizate;
  • Cursuri si carti pentru dezvoltarea ta profesionala si personala;
  • Atmosfera de lucru placuta intr-un mediu in care comunicarea si munca in echipa sunt extrem de importante;
  • Sentimentul de apartenenta la o echipa tanara si dinamica, gata sa-si construiasca propriul drum spre excelenta;
  • Posibilitatea de promovare in cadrul firmei.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Filadelfia Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Filadelfia Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Filadelfia Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?