Asistent manager / Front office / Secretar ( m/f )

nespecificat

Candidatul ideal

Persoana ce ar putea să ne completeze cu entuziasm echipa ne dorim să aibă:

Studii superioare finalizate
Team spirit și atitudinea pozitivă;
Experiență în corespondență scrisă de afaceri;

De asemenea, să aibă disponibilitatea pentru următoarele cerințe:

Deosebită atenție la detalii și multi-tasking;
Bune cunoștințe ale pachetului Office; Excel, Word și Power Point;
Cunoștințe de limba engleză

Descrierea jobului

Aptitudinile și deprinderile necesare pentru îndeplinirea fișei postului:

Primirea, evidența și sortarea corespondenței primite în registrul de intrare-ieșire;
Redirecționarea apelurilor / mesajelor către persoane vizate, în conformitate cu protocolul convenit.
Comunicarea între departamente pentru a asigura fluxul informațional.
Asigură primirea vizitatorilor (clienți, parteneri de afaceri) în zona recepției sau în sălile de ședință.
Efectuează diverse activități administrative cum ar fi organizarea și distribuirea corespondenței, primirea și trimiterea pachetelor de curierat;

RECICLAD'OR este un OIREP ce a luat ființă în luna noiembrie a anului 2017 si joaca un rol deosebit de important în lanțul reciclării din România.
Cu o echipă tânară și energică, cu ambiția de a ajuta la o mai bună politică de mediu și profesionalism în activitate, vom putea diminua efectele industrializării accelerate din ultimul secol.
Prin serviciile pe care le oferim încercăm să asigurăm pe toți agenții economici deserviți că au cel mai bun partener în vederea îndeplinirii obligațiilor de mediu.
Prin misiunea sa, RECICLAD'OR susține atât platformele corporatiste, cât și comportamentul responsabil individual, fiind astfel un punct de referință pe piața managementului de deșeuri.

Credem ca Romania trebuie sa ajunga in urmatorii ani una dintre primele 10 tari europene eco-responsabile. Prin mecanismele de lucru puse în practică, RECICLAD'OR își propune să impulsioneze colectarea selectivă, să ajute la educarea și la conștientizarea populației în ceea ce privește mediul înconjurător. Marile companii producătoare de bunuri de consum, producătorii de alimente, producătorii de băuturi, importatorii de produse alimentare sau de uz casnic, cramele de vinuri, lista putând continua pe foarte multe pagini, reprezintă preocuparea principală a RECICLAD'OR în vederea atingerii țintelor de reciclare.

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Reciclad'OR SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Reciclad'OR SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Reciclad'OR SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?

  • Ce salariu oferă Reciclad'OR SA la locurile de muncă disponibile prin Angajat.ro?