Asistent manager resurse umane

Descrierea jobului

- desfasurarea procesului de recrutare si selectie;

- respectarea numarului de salariati aprobat de conducerea societatii;

- actualizarea bazei de date cu angajati si organizarea documentelor de personal;

- elaborarea actelor de angajare (oferta, contract individual de munca, fisa de post, etc.);

- medierea conflictelor in organizatie si desfasurarea procesului de cercetare disciplinara;

- actualizarea si comunicarea documentelor interne privind structura organizatorica: organigrama, ROI, CCM, etc.;

- respectarea normelor interne de personal si a legislatiei muncii;

- identificarea nevoilor de instruire ale personalului, in colaborare cu managementul;

- verificarea pontajului si salarizare;

- inregistrarea si transmiterea salariatilor in Revisal;

- inregistrarea modificarilor lunare (salariu, functie, norma, etc.) in sistemul de payroll;

- tine evidenta fiselor SSM&PSI si a fiselor de aptitudine de la Medicina Muncii;

- responsabil pentru procesul de angajare a cetatenilor straini UE si non-UE;

- mentinerea relatiei cu autoritatile din domeniu.

Candidatul ideal

- experienta minim 2 ani pe un post similar;

- studii superioare (preferabil in domeniul Psihologie, Economie, Drept);

- curs Inspector Resurse Umane;

- limba engleza la nivel avansat;

- cunostinte despre legislatia muncii;

- persoana cu initiativa, empatica, echilibrata si responsabila;

- capacitate de analiza si sinteza a informatiilor;

- abilitatea de a se coordona singura si de a-si desfasura in mod eficient sarcinile de lucru;

- capacitate de a evalua şi a lua decizii;

- lucrul cu cetateni straini - avantaj;

- cunostinte program Saga - avantaj;

- cunostinte in domeniul turismului - avantaj;

- posesor permis de conducere cat. B.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Teleferic Grand Hotel pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Teleferic Grand Hotel pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Teleferic Grand Hotel locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?