Candidatul ideal:

- Studii superioare in domeniul economic/marketing
- Cunostinte solide operare PC ( Word,Excel,PowerPoint);

Cunostinte/Cerinte optionale:
- Limba engleza scris si vorbit
- experienta/cunoştinţe de lucru cu aplicaţii de profil Corel Draw, Illustrator, Photoshop, Adobe,

- experinta minima in marketing, comercial, social media
- Posesia unui permis de conducere prezinta avantaj.

Calităţi necesare:
-Creativitate, flexibilitate, initiativa, seriozitate, responsabilitate
-Gestiune eficienta a timpului si capacitatea de a respecte termenele
- informare continua, interes către nou si imbunătăţirea continuă a activităţii
- orientare către eficienţă / rezultate

-Atentie la detalii si spirit de echipa
-Atitudine pozitiva

Responsabilitati:
- planifica, implementeaza si urmareste rezultatele campaniilor din planul de marketing al companiei, impreuna cu directorul general

- sa fie permanent informat vis-à-vis de piata vopselelor si a actiunilor competitorilor, sa fie deschis provocarilor pentru a putea reactiona la orice modificare, deaorece nevoile consumatorilor sunt in continua schimbare. In acest sens se vor efectua periodic vizite la sediul clientilor National Paints.
- creeaza grafica/concepte si propune solutii vizuale/grafice si de identitate (companie si produs) pentru diferite medii (print -flyere, cataloage de produs, brosuri, afise, materiale outdoor/indooor, etc; pagini web, continut media si multimedia).
- se implica activ in realizarea proiectelor de social media ( pagina de Facebook a companiei) si comunicarea/promovarea in mediul online (website companie si site-uri conexe de profil);
- intocmeste periodic rapoarte si analize de marketing pe baza observatiilor facute in piata

- urmareste stocurile de materiale promotionale si modul de folosire de catre echipa de vanzari,

- identifica, contacteaza, selecteaza si negociaza contractele cu furnizorii de servicii de publicitate
- elaboreaza prezentari ale produselor si serviciilor companiei

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC NATIONAL PAINTS FACTORIES COMPANY SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC NATIONAL PAINTS FACTORIES COMPANY SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC NATIONAL PAINTS FACTORIES COMPANY SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?