Asistent medical -Ambulator Adulti - Brasov

nespecificat

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare

Candidatul ideal

Fundatia HOSPICE Casa Sperantei Brasov angajeaza Asistent medical – Ambulator Adulti, pentru sediul social din Loc.Brasov

Calitati necesare
  • Dragoste de oameni și sensibilitate la nevoile lor; empatie
  • Maturitate profesionala
  • Standarde inalte profesionale și de etica
  • Dorinta de invatare si creștere profesionala
  • Abilitați excelente de comunicare : bun practicant al ascultarii active, investigator meticulos și sensibil
  • Competențe digitale
  • Abilitați de implementare in practica zilnica a principiilor, reglementarilor legale și a dovezilor știintifice

Norma de lucru: 8 h/zi, de luni pana vineri

Calitati de dorit
  • Bune abilitați de organizare și autodisciplina
  • Bune abilitati de comunicare
  • Inițiativa
  • Perspectiva de ansamblu dar și atenție la detalii
  • Bun negociator

Cerinte generale:
  • Studii minime: nivel post liceala; constituie avantaj studiile superioare, postuniversitare, cursuri ingrijri paliative
  • Experienta : nu este obligatorie, dar constituie un avantaj

Descrierea postului:
  • Acorda ingrijire medicala de specialitate pacientului cu afectiuni incurabile evolutive, in scopul imbunatatirii calitatii vietii acestuia.
  • Asigura preluarea si transmiterea solicitarilor beneficiarilor catre echipele din serviciile pentru pacienti

Principalele responsabilitati ale postului:
  • Acorda ingrijiri paliative pacienților din ambulator. Determina nevoile de ingrijiri si furnizeaza ingrijiri generale si speciale.
  • Faciliteaza ingrijirea holistica a pacienților și familiilor, colaborand cu ceilalți profesioniști și incurajand munca in echipa interdisciplinara.
  • Colaboreaza cu medicul din ambulator in vederea stabilirii Planului Unic Interdisciplinar al pacientilor din ambulator.
  • Identifica nevoile de ingrijire ale pacientului/familiei si faciliteaza contactul acestora cu membrii echipei interdisciplinare.
  • Educa pacientul si familia in vederea auto/ingrijirii pacientului
  • Pregateste pacientul si familia in ceea ce priveste evolutia bolii
  • Gestioneaza medicamentele si materilele sanitare din aparatul existent in cabinetul de consultatii
  • Ofera pacientului si/sau familiei acestuia informatii despre serviciile Hospice și alte servicii din comunitate.
  • Este responsabil de luarea in evidenta a pacientilor adulti si de prezentarea acestora catre celalalte sevicii HCS, in functie de dorinta si situatia individuala a fiecarui pacient.
  • Introduce datele medicale ale pacientilor in fisa electronica a acestora, operand astfel in diferitele evidente electronice si fizice utilizate (Atlasmed, tabla, registrul de consultatii, registru pacienti noi).
  • Colaboreaza cu alte institutii medicale in vederea programarii si efectuarii diferitelor investigatii necesare si indicate pacientilor din ambulator si din serviciul de Ingrijiri Paliative la Domiciliu.
  • Este responsabil de continuitatea serviciilor oferite pacietilor din ambulator, monitorizare, programari consultatii de control; colaborarea cu membrii echipei de Help Line.
  • Instrumenteaza elaborarea actelor/ prescriptiilor medicale sub autoritatea medicului

Candidatii interesati pot trimite scrisoare de intentie si Curriculum Vitae la urmatoarea adresa de e-mail: [email protected]
Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate şi in deplina confidentialitate.
Organizatia işi rezerva dreptul de a testa competentele declarate de catre candidat.

HOSPICE Casa Speranței, organizație non-profit înființată în 1992 la Brașov, a introdus conceptul de îngrijire paliativă în România. HOSPICE este cea mai mare fundație din țară care oferă gratuit servicii specializate de acest tip.

Organizația are două centre cu servicii integrate, în Brașov și București, și echipe mobile în Făgăraș și Zărnești, pentru îngrijirea persoanelor diagnosticate cu boli incurabile. HOSPICE a dezvoltat servicii complete de îngrijire paliativă, care sunt oferite în centre de zi, ambulatorii și unități proprii pentru internare, la domiciliul pacienților și în spitalele partenere. În cei 25 de ani de existență, HOSPICE a adus alinare și speranță pentru peste 20.000 de copii și adulți cu boli incurabile.

HOSPICE Casa Speranței dezvoltă îngrijirea paliativă la nivel național și internațional prin informare, prin programe educaționale dedicate profesioniștilor, pacienților și comunității și prin îmbunătățirea legislației în materie.

Pentru mai multe informații, accesați www.hospice.ro.

HOSPICE Casa Sperantei respecta prevederile Regulamentului General pentru Protectia Datelor (GDPR). Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate. Prin transmiterea datelor dvs.personale va exprimati acordul expres si neechivoc ca aceste date sa fie prelucrate. Procesam aceste date doar in scopuri de recrutare. Am dori sa pastram aceste date pana in momentul ocuparii pozitiei vacante. Nu putem estima cu exactitate perioada, dar vom considera perioada ca fiind incheiata atunci cand un candidat accepta propunerea noastra pentru pozitia vacanta.Cand perioada respectiva s-a incheiat, fie iti vom sterge datele, fie te vom informa ca le vom mentine in baza noastra de date pentru pozitii viitoare. Va asiguram ca nu vom oferi niciodata informatii despre dumneavoastra altor companii care au in vedere programe de marketing. Fundatia HOSPICE Casa Sperantei este inregistrata ca operator in Registrul National de Evidenta a Prelucrarilor de Date cu Caracter Personal al ANSPDCP cu nr. 16381/09.05.2012 (conform Legii 677/2001)

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Fundatia HOSPICE Casa Sperantei pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Fundatia HOSPICE Casa Sperantei pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Fundatia HOSPICE Casa Sperantei locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?