Asistent Medical - Radiologie Dentara

nespecificat

Candidatul ideal

Îți dorești o carieră în lumea stomatologiei de top?

Ești deja mai apropape de noi cu cel puțin un pas dacă:

- Îți place să rezolvi problemele în mod direct și ești un excelent comunicator
- Ești foarte optimist(ă) și vesel(ă). Și nouă ne place mult să zâmbim
- Îți îndeplinești foarte bine sarcinile de lucru atât individual, cât și împreună cu colegii
- Ritmul de lucru alert reprezintă o provocare, nu un impediment
- Ești absolvent(ă) a scolii postliceale sanitare - Clasa radiologie
- Ești Asistent Medical și ai mai lucrat în domeniul stomatologiei sau altă arie medicală

Descrierea jobului

Asistent Medical Radiologie Dentară

- Efectuează procedurile de radiologie şi imagistică dentară la recomandarea medicului.
- Informează şi pregăteşte pacientul, în vederea efectuării radiografiei, asigurându-i acestuia cele mai bune condiţii de igienă şi confort fizic şi psihic.
- Asigură radioprotecţia pacientului conform procedurilor interne şi a legislaţiei în vigoare.

Aici te așteaptă o echipă dinamică ce va fi alături de tine în ascensiunea ta profesională, un mediu de lucru prietenos, în care ne ghidăm toți după aceleași valori: “Ne pasă. La timp. Suntem corecți și ne respectăm angajamentele. Învățăm unii de la alții.”
Pe piața serviciilor stomatologice ne distingem prin oferirea de “Sănătate Reală” și “Experiență Excepțională” pacienților noștri.
Încurajăm oamenii să învețe și să se dezvolte. Creăm condiții pentru învățarea on the job pentru doctori, asistente și personal administrativ.
Clinicile dentare Dr. Leahu reprezintă prima opțiune a pacienților care își doresc să scape rapid, sigur și fără dureri de orice afecțiuni dentare:
- 12 clinici în București, Pitești, Timișoara și Turda, Oradea, Constanța.
- Medici stomatologi specializați – o echipă de peste 80 de medici.
- Tratamente stomatologice personalizate – cea mai bună soluție de rezolvare a afecțiunilor dentare.
- Tehnologie de ultimă generație – cele mai inovatoare servicii stomatologice
- Stomatologie copii.
Dacă dorești să afli mai multe despre noi, te invităm să intri pe www.cliniciledrleahu.ro/cariere și desigur, să urmărești pagina noastră de Facebook .