Asistent Medical Radiologie - Spital Baneasa

nespecificat

Candidatul ideal

Ai certificare ca asistent medical de radiologie si imagistica medicala? Esti interesat de noutatile aparute in domeniu si de a te perfectiona in activitatea medicala de radiologie? Atunci acest rol ti se potriveste.

Ce asteptari avem:

- Scoala postliceala sanitara finalizata – specialitatea radiologie;
- Minim 1 an experienta pe un post similar ca asistent medical radiologie si imagistica medicala;
- Disponibilitate la program on call (1 saptamana/ luna);
- Cunostinte medii de operare PC (Word, Internet);
- Cunostintele medii de limba engleza pot constitui un avantaj;
- Cunostinte privind tehnicile compatibile cu activitatea de asistent medical radiologie;
- Orientare catre client si bune abilitati de comunicare;
- Atentie la detalii, bune abilitati de lucru in echipa;

Descrierea jobului

Ce vei face:

- Efectuarea procedurilor de radiologie si imagistica medicala la recomadarea medicului, conform competentelor legale;
- Realizarea examenelor solicitate de medici;
- Asistarea medicului radiolog la examenele radiologice si de imagistica medicala;
- Manevrarea mesei de examinare, supravegherea si mentinerea pozitiei pacientului in functie de examenul realizat;
- Completarea documentelor specifice departamentului.

Lucrand la noi vei avea:

- Posibilitatea de a construi si dezvolta o cariera pe termen lung intr-o companie de traditie pe piata serviciilor medicale din Romania;
- Oportunitatea de a desfasura activitatea la standardeinternationale impreuna cu o echipa de profesionisti;
- Programe de training ( in functie de pozitie/specialitate);
- Participarea la diferite congrese/conferinte medicale;
- Dotari tehnice si echipamente de cea mai buna calitate;
- Program de lucru flexibil – in ture;
- Pachet complex de beneficii medicale.

Grupul Medicover este unul dintre cei mai mari furnizori de servicii medicale private din Europa Centrala si de Est si ofera servicii medicale integrate pacientilor din 14 tari (Romania, Polonia, Suedia, Turcia, Ungaria, Germania, Marea Britanie, Ucraina, Belarus, Bulgaria, Serbia, Georgia, Republica Moldova, Rusia), cu peste 100 de clinici Medicover, 80 de laboratoare, 400 puncte de recoltare, peste 6,5 milioane de pacienți anual și peste 13.000 de angajați.

In Romania, Medicover dispune de o retea de 25 clinici proprii in Bucuresti si in tara (Timisoara, Cluj-Napoca, Constanta, Iasi, Ploiesti, Brasov, Galati, Pitesti) si un spital generalist – Spitalul Medicover. Poti afla mai multe detalii despre noi accesand site-ul www.medicover.ro!