Caminul de batrani Mija din Sacele angajeaza asistent medical.

Norma: intreaga.

Program de lucru: 12/24 inclusiv in zile nelucratoare

Salariul brut: 830 EUR/luna (cu bonusuri pana la 1100 EUR/luna brut, incluzand taxele)

Dacă ești o persoană:

  • orientată spre nevoile pacientului
  • empatică
  • cu inițiativă
  • organizată
  • care colaboreaza bine cu colegii

Și mai ai și

  • diploma de licenta de asistent medical obtinuta ca urmare a absolvirii unui program de studii acredidat
  • experienta de minim 1 an in domeniu (sub forma de contract de munca sau voluntariat cu practica reala)
  • operare Word si Excel (nu este obligatoriu)

Responsabilitati

  • administrarea tratamentelor conform planului de tratament stabilit de medic
  • pansare
  • montare sonde
  • administrare injectii si perfurzii
  • recoltarea de analize
  • curatare escare
  • efectuarea de controale medicale preventive (exeme, iritatii, etc)
  • pregatirea medicamentelor in cutii
  • redactare fiselor pacientilor
  • acordarea primului ajutor
  • raport medical la schimbul de tura si la vizita medicului
  • indrumarea infirmirelor din schimb
  • monitorizarea beneficiarilor inclusiv a parametrilor fiziologici (dupa un program pe ore)
  • relationarea cu pacientii in timpii morti
  • ajutorarea pacientilor in activitati curente (ocazional)
  • hranirea pacientilor (ocazional)
  • organizarea programului turelor (optional)

Noi îți oferim

  • tichete de masa
  • tichete cadou de Pasti, Craciun, Martie si 1 Iunie
  • bonificatii în alimente și alte produse
  • preturi preferentiale la magazinul nostru
  • asigurăm transport gratuit Brașov-Săcele sau decontăm abonamentul de transport
  • cursuri de formare profesionala
  • colectiv profesionist unde poti progresa profesional
  • mediu de lucru cu respect fata de om

Despre noi

Asociatia Filantropica Medical-Crestina Christiana Brasov patroneaza caminul de batrani Dr. Teofil Mija din Sacele.  Asociatia a fost infiintata in anul 1993 de catre regretatul epidemiolog Dr. Teofil Mija. La caminul nostru oferim ingrjire unui numar de 70-80 de varstnici si persoane cu andicap. Misiunea asociaţiei este acordarea de asistenţei sociale, medicale, spirituale şi religioase persoanelor nevoiaşe, indiferent de naţionalitate, rasă, religie, contribuind în acest fel la stabilirea şi menţinerea echilibrului moral al comunităţii şi la creşterea calităţii vieţii acestor persoane.

Dacă vrei să faci parte din echipa noastră, trimite-ne CV-ul tău.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ASOCIATIA FILANTROPICA MEDICAL CRESTINA CHRISTIANA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ASOCIATIA FILANTROPICA MEDICAL CRESTINA CHRISTIANA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ASOCIATIA FILANTROPICA MEDICAL CRESTINA CHRISTIANA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?