Asistent Medical și Asistent Medical Radiologie

Asistent Medical și Asistent Medical Radiologie Grupul CardioDent-OZONO

Grupul CardioDent - OZONO reunește clinici recunoscute la nivel local și regional prin grija față de pacienți și prin profesionalismul echipelor medicale. Având o experiență de peste 11 ani în serviciile de stomatologie, punem la dispoziția angajaților noștri un sistem profesional de integrare organizațională, asigurarea dotării cu competențe prin training intern și extern, posibilități de avansare, salarizare progresivă în funcție de nivelul de performanță și experiență, precum și un sistem de bonusuri și compensații. Dar, poate cel mai important, asigurăm un mediu propice învățării și dezvoltării umane și profesionale, astfel ca fiecare coleg să își poată atinge potențialul maxim.

Iată care vor fi atribuțiile tale:

  • Vei întâmpina pacienții veniți la programări și le vei prezenta cabinetul de consultație, blocul operator (după caz), conform Regulamentului Intern;
  • Vei răspunde cu promptitudine la solicitările pacienților și medicilor noștri;
  • Vei contribui la asigurarea climatului optim și sigur din cabinet;
  • Vei informa medicul cu privire la fiecare modificare apărută în evoluția stării pacientului, semnalată de către acesta;
  • Vei pregăti materialele, instrumentarul și aparatura pentru diagnostic și tratament, stabilite de către medicul specialist;
  • Vei asigura pregătirea preoperatorie și postoperatorie a pacienților;
  • Vei asista medicul pe toată durata stabilirii diagnosticului și aplicării tratamentului;
  • Vei efectua programarea pacientului pentru următoarea sa ședință;
  • Vei păstra normele de igienă în cabinet; igienizarea se realizează după fiecare ședință;
  • Vei întocmi necesarul de consumabile, pe care îl vei preda departamentului administrativ;
  • Vei pregăti instrumentarul în vederea sterilizării, vei efectua sterilizarea instrumentarului respectând ghidurile de procedură, conform legislației în vigoare;

  • Cum știi că ești persoana potrivită?

  • Ai studii de specialitate în domeniul medical, cu diplomă de asistent medical / asistent medical radiologie, eliberată de instituții acreditate din România;
  • Deții adeverința de liberă practică, eliberat de Ordinul Asistenților Medicali și vizată anual;
  • Asigurarea de MALPRAXIS este valabilă;
  • Ai minim un an experiență în acest domeniu (avantaj);
  • Atitudinea ta este centrată pe pacienți, fiind în permanență atent(ă) la experiența lor în clinica noastră;
  • Ai cunoștințe IT&C: Word Office, PowerPoint, Outlook, Excel;
  • Ai abilitatea de a lucra în echipă;
  • Ești o persoană plăcută, dinamică și profesionistă;
  • Ai abilități excelente de comunicare și relaționare cu pacienții și colegii;

  • Odată ce vom fi colegi, vei beneficia de:

    • Un loc de muncă plăcut și stabil în clinici de renume din Iași și Valea Lupului;

    • Un sistem de integrare profesional, adică sprijin din partea superiorilor și a colegilor pentru a înțelege și a învăța ce trebuie să faci pentru a avea rezultate foarte bune;

    • Oportunități de dezvoltare profesională în cadrul companiei, prin intermediul training-urilor oferite;
    • Noi competențe practice și teoretice;
    • Un mediu de lucru cu un design deosebit, care stimulează creativitatea și atitudinea pozitivă;
    • O echipă alături de care te poți dezvolta și perfecționa în permanență.

    • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Centrul Medical OZONO pe Angajat.ro?

    • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Centrul Medical OZONO pe Angajat.ro?

    • Pe ce poziții are Centrul Medical OZONO locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?