Asistent Medical Spital

Candidatul ideal

Reteaua privata de sanatate REGINA MARIA are la baza doua principii pe care le-a urmarit mereu: specialisti de foarte buna calitate si grija lor fata de pacient.

Ne dorim sa avem alaturi de noi colegi care sa demonstreze si sa promoveze valorile REGINA MARIA prin:

  • Asumarea raspunderii pentru actiunile lor;
  • Cultivarea calitatii si oferirea de solutii eficiente, diferite, inedite, rapide si simple;
  • Comunicare deschisa si incurajarea dezvoltarii unei relatii de incredere intre ei si colegi;
  • Sustinerea si implicarea in atingerea obiectivelor de echipa;
  • Abordarea si acceptarea cu deschidere a feed-back-ului constructiv.

Esti persoana potrivita daca:

  • Detii Certificat de membru (ALP) si Asigurare MALPRAXIS valabile;
  • Ai experienta minimum 1 an, obligatoriu experienta pe sectie Spital;
  • Ai excelente abilitati de comunicare, empatie, orientare spre nevoile pacientului, atitudine pozitiva, promptitudine in realizarea sarcinilor, seriozitate si responsabilitate, abilitati de munca in echipa, proactivitate, implicare;
  • Cunostinte MS Office - nivel mediu;
  • Limba engleza - nivel mediu.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Recolteaza probe pentru diverse analize medicale;
  • Efectueaza proceduri medicale si tratamente la recomandarea medicului;
  • Participa la educatia medicala a pacientului;
  • Gestioneaza eficient circuitul pacientilor in sala de asteptare astfel incat sa evite intarzierile;
  • Pregateste cabinetele medicale cu tipizatele si consumabilele medicale necesare desfasurarii consultatiei/recoltarii;
  • Pregateste instrumentarul, aparatura necesara si asista medicul pe durata interventiilor si procedurilor medicale.
  • Asigura ingrijire medicala sepcifica sectiilor de spital.

Suntem in cautare de specialisti pe urmatoarele sectii:

- ATI

- Anestezie

- Oncologie

- Camera de garda pediatrie

- Chirurgie

- Cardiologie/Medicala

- Obstetrica-ginecologie

- Bloc Operator

- Neonatologie/Terapie intensiva neonatologie

- Camera de garda obstetrica-ginecologie

- Ambulator adulti

- Gastroenterologie

Asteptam aplicatia ta daca iti doresti:

  • Un mediu de lucru confortabil si stimulativ si o chipa profesionista si deschisa care sustine invatarea continua;
  • Oportunitati de dezvoltare prin definirea planului de cariera, accesul la programe de training specific rolului, accesul online si offline la materiale de specialitate si sustinerea si valorificarea ideilor tale;
  • Instrumente de lucru performante: tehnologie de ultima generatie, automatizare, echipamente premium.

Descrierea companiei

Rețeaua de sănătate REGINA MARIA și-a câștigat poziția de lider pe piața medicală românească, prin calitatea serviciilor oferite și prin grija permanentă, manifestate atât în interiorul companiei, față de angajați, cât și în exterior, față de pacienți și parteneri. Astăzi, la 23 de ani de la înființare, REGINA MARIA înseamnă spitale și maternități recunoscute și acreditate internațional, policlinici multidisciplinare, centre de excelență în tratarea celor mai complicate patologii, laborator de analize cu eticheta Roche Diagnostic și cu o rețea de peste 30 de puncte de recoltare, centre de imagistică dotate cu echipamente de ultimă generație, centre de training pentru medici, o academie pentru asistenții medicali debutanți, precum și primul program integrat de chirurgie minim invazivă și robotică din România. REGINA MARIA, în câteva cifre: peste 180 de clinici partenere în toată țara, pestede nașteri, pestede pacienți tratați, pestede abonamente medicale corporate și aproximativ 5500 de angajați și medici colaboratori.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Regina Maria pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Regina Maria pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Regina Maria locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?