Asistent Vanzari

Descrierea postului:

Administreaza relatia cu clientii din zona / regiunea alocata (intocmeste oferte; ofera detalii despre produsele comercializate, etc);

Proceseaza comenzile clientilor (introducerea lor in sistemul informatic);

Urmareste derularea livrarilor de marfa catre clientii din zona de responsabilitate;

Mentine relatia si ofera suport pentru reprezentantii de vanzari si zona / regiunea alocata;

Cauta si propune clientilor solutii alternative (atunci cand este cazul);

Actualizeaza in sistemul informatic datele de identificare ale clientilor;

Mentine relatia cu celelalte departamente pentru finalizarea procesului de vanzare;

Asigura un inalt nivel de servicii cererilor clientilor sosite telefonic, prin fax si email cu focus pe satisfactia clientilor;

Ofera suport in alocarea leadurilor de vanzare;

Dezvolta si reactiveaza portofoliul de client alocati;

Respecta intocmai procedurile de lucru ale Companiei cu privire la procesele in care este implicat;

Asigura o comunicare proactiva si constructiva cu membrii echipei si asigura feedback permanent;

Desfasoara o activitate calitativa, corecta si utilizeaza efficient toate resursele alocate si timpul;

Urmareste activitatea zilnica prin rapoarte de activitate si are abilitatea de a prevedea problemele si alterteaza si propune solutii persoanelor de decizie;

Utilizeaza toate intrumentele si participa la toate programele de pregatire organizate de Companie;

Realizeaza orice alte responsabilitati si activitati allocate;

Cerinte:

Experienta in relationarea cu clientii, de preferat in domeniul distributiei si Customer Service;

Cunostinte de limba engleza - nivel mediu;

Cunostinte de operare pe calculator (preferabil nivel avansat) - Word, Excel;

Abilitati de comunicare bine dezvoltate;

Atitudine pozitiva, spirit de echipa si placerea de a lucra cu clientii;

Dorinta de dezvoltare, invatare si orientare spre solutii.

Oferta (bonusuri, beneficii):

Pachet salarial motivant;

Sistem de bonusare;

Dezvoltare profesionala intr-un mediu dinamic si orientat catre performanta;

Posibilitati de crestere profesionala, programe de training.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la RENANIA TRADE SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la RENANIA TRADE SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are RENANIA TRADE SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?