DG Recruitment

Asistente medicale, Italia

  • DG Recruitment
Salariu
2.000 EUR

URGENT! Asistenti medicali in Italia, Milano, Venetia, Como. Salarizare incepand de la 1800 Euro/luna net.

Cerințe:

Absolvent scoala postliceala/facultate asistent medical
Inscris la OAMMR
Experienta preferabil minim 1 an
Cunostinte de limba italiana nivel conversational B1
Seriozitate
Condiții:

Contract de munca permanent (CCNL UNEBA) in spitale sau azile pe functia de asistent medical
Cazari gratuita primele 6 luni, maxim 4 persoane in apartamente de 4 camere
Salariu lunar incepand de la 1800 euro net
Turele de noapte se platesc cu 10% mai mult, aproximativ 5 ture de noapte/luna
Zilele de sarbatoare se platesc cu 15% maim ult
Ore de munca asigurate, aproximativ 45 ore/saptamana
Pentru cei fara experienta se face un training obligatoriu de aproximativ 2 saptamani
Responsabilități:

Ingrijirea pacientilor conform indicatiilor medicale.

Facilitati:

Obtinerea diplomei de asistent medical valabila in toata Italia.

Acte necesare:

Act de identitate valabil
Diploma de asistent medical
Certificat de inregistrare ca asistent medical (OAMMR pentru Romania)
Certificat de Conformitate
Cazier judiciar, daca e nevoie
Declaratie de evaluare de la ambasada
Certificat de integritate profesionala, document care sa fie eliberat de autoritatea competenta in care se stipuleaza ca nu are interdictie de a profesa (Aviz de libera practica pentru Romania)
Toate documentele traduse in Italiana de un traducator autorizat, agreat de ambasada
Aceste acte sunt necesare pentru obtinerea diplomei de asistent medical valabila in Italia.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DG Recruitment pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DG Recruitment pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DG Recruitment locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?