Assembly SWS Process Team Leader

Acest rol isi desfasoara activitatea in cadrul locatiei de productie din Timisoara (strada Macin, numarul 16).

Responsabilitati principale:

  • Coordonezi activitatea inginerilor si tehnicienilor de proces, din aria de asamblare a volanelor
  • Esti responsabil pentru procesele de serie si acorzi suport departamentului de productie in caz de deviatii de proces
  • Esti responsabil pentru testele din productie, pentru definirea si documentarea parametrilor de proces
  • Esti implicat in procesul de Change Management, precum si in sedinte de proiect, analiza desene, studii de fezabilitate, DFM
  • Creezi caietul de sarcini pentru echipamente si instalezi noile echipamente, imalaturi de furnizorii si echipa de mentenanta
  • Esti responsabil pentru efectuarea studiilor de capabilitate si pentru validarea proceselor
  • Asiguri suport tehnic pentru realizarea PFMEA & Control Plan

Profil candidat:

  • Minim 3 ani de experienta in Inginerie de Proces, preferabil in procesul de asamblare
  • Experienta in coordonarea de echipe
  • Studii superioare tehnice finalizate
  • Experienta cu tool-uri statistice (R&R, SPC, capabilitati)
  • Persoana organizata, cu bune abilitati de comunicare si coordonare a unei echipe

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ZF Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ZF Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ZF Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?