Assets Advisor (perioada determinata)

                                                                                         60b9cae256562

Vino si alatura-te echipei KRUK Romania si vom creste impreuna, cu pasiune si hotarare!

Grupul KRUK este liderul pietei de gestionare a creantelor din Europa Centrală. Din, Grupul activeaza cu succes pe piata din Romania.

KRUK Group este present in mai multe tari din Europa Centrala: Polonia, Romania, Cehia, Slovacia, Germania, Luxemburg, Malta, Italia si Spania. Compania ofera oportunitați de dezvoltare, siguranța, suport si stabilitate. KRUK Romania are o echipa tanara și profesionista, cu un mediu de lucru placut si linistit. Unele dintre valorile grupului care ne ajuta sa ne ghidam activitatea sunt: cooperarea, spiritul de echipa si parteneriatul.

În centrul fiecărui proiect și activitate pe care îl dezvoltăm, avem clienții noștri și ne străduim în fiecare zi să găsim noi soluții viabile care să îi ajute să își rezolve problemele financiare temporare!

Workplace: Remote

RESPONSABILITATI:

  • Monitorizeaza rapoarte specifice privind obiectul urmaririi silite - bunuri mobile si imobile;
  • Efectueaza selectia cazurilor eligibile continuarii executarii silite mobiliare si imobiliare;
  • Analizeaza creantele si potentialele modalitati de a realiza recuperarea lor;
  • Monitorizeaza procedura executionala specifica valorificarii bunurilor mobile si imobile;
  • Mentine legatura cu partenerii externi in vederea identificarii/recuperarii/valorificarii bunurilor;
  • Colaboreaza cu Consilierii Juridici/Expertii Evaluatori/Experti Cadastristi/alti parteneri in vederea valorificarii bunurilor urmaribile.

CERINTE:

  • Studii superioare juridice (finalizate);
  • Experienta in executare silita minim 1 an;
  • Cunostinte de Microsoft Office - Excel la nivel avansat;
  • Cunostinte de limba engleza la nivel mediu - reprezinta un avantaj;
  • Capacitatea de analiza, de a trage concluzii pe baza datelor;
  • Atentie la detalii si spirit de observatie;
  • Adaptabilitate si deschidere catre schimbare;
  • Orientare catre obiectiv;
  • Abilitati de lucru individual, dar si in echipa.

OFERTA NOASTRA:

  • Sistem flexibil de beneficii intr-o platforma online - poti alege beneficiile pe care le doresti
  • Sediu central, usor accesibil -Timpuri Noi
  • Asigurare medicala
  • Work-life balance (8 ore si 30 minute pauza de masa)
  • Program flexibil de lucru
  • Oportunitati de dezvoltare (cursuri interne si externe)
  • Climat de lucru foarte prietenos
  • 21 zile de concediu de odihna + 1 zi libera pentru ziua de nastere

INFORMATII DESPRE PROTECTIA DATELOR

Prin aplicarea la acest anunt de recrutare declar ca am citit nota de informare disponibila pe pagina companiei la Sectiunea Cariere / GDPR si sunt de acord cu modul si termenii de prelucrare a datelor cu caracter personal pe care KRUK Romania le va procesa in scopul recrutarii, pentru pozitia pe care am selectat-o.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la KRUK ROMANIA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la KRUK ROMANIA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are KRUK ROMANIA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?