Assistant Business Controls Analyst

BAT evoluează în ritm - cu adevărat ca nicio altă organizație.

Pentru a atinge ambiția, ne-am propus, căutăm colegi care să fie pregătiți să ne trăiască etosul în fiecare zi. Vino să faci parte din această călătorie!

ROL PROFIL

TITLUL POSTULUI Asistent Business Controls Analist

GRADA Non-management

FUNCȚIE Finanțe

SUB-FUNȚIA Finanțe - Business Controls

ORAȘ & ȚARA București, România

REZUMAT ROL
  • Sprijină inițiativele de proiect și datele de bază ale sistemului BAT de management al riscurilor și guvernării (SAP GRC – Governance, Risks & Compliance).
  • Efectuează activități de asigurare a controlului intern și raportează constatările utilizând instrumente și tehnici structurate pentru a sprijini procesul de control intern.
Relație de lucru internă
  • Gestionarea rezultatelor / sprijinului necesar diplomatic
  • Abilitatea de a livra în mod independent proiecte și de a obține valoare de afaceri
  • Construirea de parteneriate bune de lucru cu părțile interesate (alte funcții în cadrul echipei GRC de exemplu BAT)
Relație de muncă externă
  • Legătura cu personalul terț de testare SOx, furnizorii de servicii IT.
Principalele responsabilități
  • Sprijiniți membrii echipei BC (și la nivel global) cu cerințele de date principale SAP GRC
    • Crearea de controale, probleme ad-hoc etc
    • Efectuați cerințele preliminare de configurare
    • Validați și verificați datele pentru consecvență
    • Lucrul proactiv cu echipele de soluționare pe probleme (adică ridicarea de bilete IT).
    • Extragerea rapoartelor din SAP GRC și efectuarea analizei analitice.
  • Se așteaptă ca candidatul să sprijine în 1 până la 2 proiecte din zona SAP GRC și să ofere suport pentru datele de bază echipei globale mai largi.
  • Se așteaptă ca persoana să fie capabilă să interacționeze cu părțile interesate globale și să înțeleagă cerințele și soluțiile de afaceri cu sprijin minim
  • Face parte din grupul de lucru Tehnologie din cadrul echipei Business Controls, responsabil pentru menținerea datelor de bază ale controalelor, construirea și testarea scripturilor de monitorizare a controlului și revizuirea rapoartelor de securitate ale utilizatorilor.
Abilități, cunoștințe și experiență
  • Calificări educaționale Absolvent în finanțe, contabilitate, matematică, afaceri sau tehnologia informației
  • Experiență de peste 1 an după calificare, experiență în control intern de risc sau audit cu experiență în firmă de contabilitate sau în industrie corporativă
  • Rezolvarea problemelor critice, interes pentru analiza datelor de afaceri cu atenție la detalii
  • Analiza datelor legate de controale - în context de audit ar fi un avantaj
  • Experiență cu sisteme ERP precum SAP și Salesforce
  • Cunoștințe în analiza datelor/abilități de codare, cum ar fi python, sau instrumente precum PowerBI și Alteryx ar fi utile
SUNTEM BAT

La BAT ne angajăm în scopul nostru de a crea un mâine mai bun. Acesta este ceea ce ne determină oamenii și pasiunea pentru inovație. Vezi ce este posibil pentru tine la BAT.
  • Cel mai bun angajator global cu 53.000 de oameni BAT pe peste 180 de piețe
  • Mărcile vândute în peste 200 de piețe, realizate în 44 de fabrici din 42 de țări
  • Tech Hub-uri nou înființate care construiesc capabilități de clasă mondială pentru inovare în 4 locații strategice
  • Lider în diversitate în Financial Times și câștigător al celor mai bune practici de Ziua Internațională a Femeii
  • Câștigător al Premiului Seal – una dintre cele mai sustenabile 50 de companii
APPARTENȚIA, REALIZAREA, ÎMPREUNĂ

Colaborarea, diversitatea și munca în echipă stau la baza tot ceea ce facem aici la BAT. Știm că colaborarea cu colegi din medii diferite este ceea ce ne face mai puternici și cei mai bine pregătiți pentru a ne îndeplini obiectivele de afaceri. Vino să aduci diferența!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BAT pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BAT pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BAT locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?