Assistant Office Manager

Ce te inspiră? Aceasta este întrebarea care conduce la majoritatea deciziilor de carieră.

Este lucrul cu o echipă fantastică dedicată unui obiectiv comun? Este capacitatea de a avea un impact asupra succesului unei companii și viitorului acesteia?

Sperăm să fie toate cele de mai sus!

Avem o deschidere imediată pentru un Asistent Office Manager care să ofere sprijin în crearea și menținerea unui mediu de lucru plăcut.

Responsabilitati
  • Coordonați cheltuielile de birou (cheltuieli de clădire, electricitate, gaz, internet, curățenie, apă, gunoi, companie de pază, gustări și rechizite de birou) și păstrați legătura cu toți furnizorii.
  • Oferiți suport în livrarea tuturor facturilor lunare și rezolvarea solicitărilor personalizate de la furnizorul nostru de contabilitate din România și departamentul de contabilitate din SUA.
  • Asistență în gestionarea beneficiilor companiei (tichete de masă, asigurări de sănătate deci) și menținerea contactului cu furnizorii.
  • Asistență în coordonarea tuturor documentelor legate de prezența angajaților (prezență zilnică, vacanțe, menținerea calendarelor sincronizate).
  • Asistență în integrarea noilor angajați din punct de vedere juridic și de birou (examene medicale, cursuri obligatorii de protecție a muncii, achiziționarea de echipamente de birou și hardware, pregătirea conturilor / licențelor pentru software).
  • Asistenta in gestionarea inventarului (hardware, software, mobilier deci).
  • Asistență în organizarea de întâlniri, interviuri, vizite la clienți și alte evenimente.

Experiența și abilitățile tale
  • 1-2 ani experiență într-o poziție administrativă similară.
  • Abilități organizatorice puternice.
  • Abilități puternice de comunicare.
  • Orientat spre soluții, autonom, foarte motivat și orientat spre detalii.
  • Dorința de a învăța și de a se îmbunătăți constant.
  • Grad ridicat de fiabilitate, diplomație și discreție.
  • Abilitatea de a trata informațiile confidențiale într-un mod sigur.
  • Abilitatea de a lucra independent și ca parte a unei echipe.
  • Limba engleză fluent (nivel B2 minim, de preferat C1/C2).
  • Cunoștințe solide despre Google Docs, Sheets (sau similar) și capacitatea de a lucra cu software PC/Mobil utilizat în medii de birou.
  • Permisul de conducere și deținerea unei mașini sunt un plus.

Beneficii și avantaje
  • Compensație competitivă
  • Al 13-lea salariu
  • Mediu de lucru flexibil
  • Asigurare medicala cu MedLife
  • Abonament la sală (sau orice alt sport)
  • Gustări gratuite și suficientă cofeină gratuită pentru a vă ține treaz timp de 2 săptămâni consecutive
  • Tichete de prânz
  • Resurse de dezvoltare a angajaților

De ce ți-ar plăcea să lucrezi aici
  • Suntem o echipă mică, unită, căreia îi place să lucreze și să învețe unul de la celălalt.
  • Oamenii rămân prin preajmă. Unii dintre viitorii tăi colegi sunt aici de peste 10 ani.
  • Utilizatorii noștri iubesc produsul nostru; aruncați o privire la ceea ce spun ei pe rețelele sociale.

Despre WeVideo

WeVideo este o platformă de creare video colaborativă, puternică, ușor de utilizat, bazată pe cloud, care este alegerea de povestire digitală a peste 10.000 de școli din întreaga lume. Cu aproape 40 de milioane de conturi create până în prezent, WeVideo este, de asemenea, prima alegere a consumatorilor și a companiilor, precum și coloana vertebrală video pentru multe soluții terțe. WeVideo este un partener Google for Education și este soluția exclusivă de povestire digitală pentru Google Education Creative Bundle pentru Chromebookuri. WeVideo este, de asemenea, partener Microsoft Education. Oricine poate accesa WeVideo, de pe orice computer sau dispozitiv la școală, acasă, la serviciu sau în deplasare pentru a captura, edita, vizualiza și partaja videoclipuri cu stocarea securizată a conținutului său în Cloud.

Pentru mai multe informații despre WeVideo, vă rugăm să vizitați http://www.wevideo.com, să ne urmăriți pe Twitter la @wevideo sau să ne vizitați pe Facebook la https://www.facebook.com/wevideo/.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la WeVideo pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la WeVideo pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are WeVideo locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?