Assistant Vice President, Head of Web

Genpact (NYSE: G) este o firmă globală de servicii profesionale care realizează transformarea afacerii. Conduși de scopul nostru – urmărirea necruțătoare a unei lumi care funcționează mai bine pentru oameni – promovăm inovația digitală și operațiunile inteligente activate digital pentru clienții noștri. Ghidați de experiența noastră de reinventare și de desfășurare a mii de procese pentru sute de clienți, mulți dintre ei companii Global Fortune 500, conducem transformarea lumii reale la scară. Gândim cu design, visăm în digital și rezolvăm probleme cu date și analize. Combinând expertiza noastră în operațiuni end-to-end și platforma noastră bazată pe inteligență artificială, Genpact Cora, ne concentrăm asupra detaliilor - cei peste 100.000 dintre noi. De la New York la New Delhi și peste 30 de țări între ele, conectăm fiecare punct, reimaginăm fiecare proces și reinventăm modurile în care lucrează companiile. Știm că reimaginarea fiecărui pas de la început până la sfârșit creează rezultate mai bune în afaceri. Oricare ar fi, vom fi alături de tine – accelerând transformarea digitală pentru a crea rezultate îndrăznețe și de durată – pentru că transformarea are loc aici. Faceți cunoștință cu noi pe Genpact.com și pe LinkedIn, Twitter, YouTube și Facebook.

Invitare aplicatii pentru rolul de - Vicepresedinte Asistent, Director Web

Această poziție va fi responsabilă de managementul de la capăt la cap al Genpact.com și al site-urilor web conexe și va stabili strategia generală a site-ului web, precum și operațiunile de zi cu zi, inclusiv managementul echipei.

Această poziție necesită experiență în managementul site-ului web și al echipelor, precum și în comunicații executive, managementul partenerilor, planificarea tehnologiei și managementul bugetului. Rețineți că acest rol este, de asemenea, responsabil pentru călătoria clientului de la capăt la capăt la toate canalele digitale pentru a asigura un mesaj coerent pe piață.

Responsabilitati:

  • Conduceți o strategie web pe termen lung – inclusiv foaia de parcurs web, folosind cele mai bune abordări UI/UX din clasă care maximizează performanța și experiența utilizatorului
  • Oferiți viziune și strategie pentru nevoile noastre tehnologice pentru site-ul nostru - inclusiv instrumente precum CMS, personalizare web etc.
  • Responsabil pentru întreaga noastră experiență web, lucrând în mod transversal cu canale creative, editoriale, alte canale digitale și canale offline
  • Conduceți echipa noastră web, inclusiv proprietatea SEO, strategia web, producția web și managementul agenției
  • Supravegheați toate activitățile noastre SEO și CRO pentru a maximiza rezultatele pe site-ul nostru
  • Stabiliți un proces de guvernare a site-ului web care să permită echipei web să rămână organizată și să țină pasul cu cerințele de afaceri rapide, asigurând stabilitate și scalabilitate
  • Stabiliți criterii de măsurare a performanței web, colaborați cu marketingul performanței pentru a înțelege impactul testării a/b și îmbunătățirilor web, perfecționați continuu experiența utilizatorului și călătoria de la capăt la capăt

Calificarea minima

  • Peste 10 ani de experiență dovedită în web, atât ca colaborator individual, cât și ca manager
  • 5+ ani de experiență cu dezvoltatori și designeri
  • 2+ ani de conducere a oamenilor, cu o capacitate dovedită de a mentori, atrage și reține talentul
  • Abilități analitice demonstrate cu capacitatea de a crea și de a rezuma seturi mari de date în perspective clare care informează deciziile.
  • Abilități excelente de comunicare și prezentare, experiență demonstrată în informarea liderilor seniori cu privire la rezultate și recomandări și interes pentru a-i preda pe alții
  • Commercial Savvy - Negociere de contract matur
  • Abilități puternice de management de proiect

Genpact este un angajator cu șanse egale și ia în considerare candidații pentru toate pozițiile, indiferent de rasă, culoare, religie sau convingeri, sex, vârstă, origine națională, statut de cetățenie, stare civilă, statut militar/veteran, informații genetice, orientare sexuală, identitate de gen, handicap fizic sau psihic sau orice altă caracteristică protejată de legile aplicabile. Genpact se angajează să creeze un mediu de lucru dinamic care prețuiește diversitatea și incluziunea, respectul și integritatea, concentrarea către clienți și inovația. Pentru mai multe informații, vizitați www.genpact.com. Urmărește-ne pe Twitter, Facebook, LinkedIn și YouTube.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Genpact pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Genpact pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Genpact locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?