Associate, Research & Delivery

Exiger Diligence se concentrează pe cercetarea de due diligence pentru o varietate de clienți, folosind o gamă largă de instrumente de cercetare pentru a colecta informații privind riscurile și conformitatea asupra persoanelor și companiilor.
Cercetarea este apoi analizată și dezvoltată într-un raport narativ, care este folosit de clienți pentru a înțelege fundalul general al subiectului, pentru a evalua legitimitatea și reputația subiectului și pentru a informa procesul decizional strategic.
Asociații de cercetare sunt creativi și curioși. Ei folosesc o gamă largă de instrumente de cercetare pentru a colecta informații despre risc și conformitate cu privire la indivizi și companii. Asociații de cercetare lucrează atât independent, cât și în colaborare la cercetări și rapoarte pentru o varietate de clienți interni și internaționali.
Aceasta este o oportunitate full-time situată în București, România.
Vă rugăm să trimiteți o versiune în engleză a CV-ului dvs. pentru a fi luat în considerare pentru rolul nostru de asociat de cercetare!
Responsabilități cheie
  • Creați și determinați conținutul rapoartelor folosind o combinație de instrumente de conformitate bazate pe web, resurse open source, informații furnizate de client și sistemul de management al cazurilor Exiger.
  • Scrieți rapoarte clare, concise și cercetate temeinic pentru clienți, folosind o varietate de înregistrări publice, baze de date și alte surse și instrumente bazate pe web.
  • Utilizați raționamentul și cele mai bune practici pentru a finaliza cercetarea, scrierea și editarea cazurilor de diferite produse, domenii, jurisdicții și complexitate.
  • Determinați și escaladați factorii de risc identificați către managerul de caz.
  • Gestionați cu succes ciclul de viață al cazului, volumul de muncă personal și pipeline.
  • Comunicați eficient cu ceilalți atât verbal, cât și în scris.
  • Colaborați și lucrați în cadrul unei echipe pentru a obține rezultatele dorite.
Cunoștințe și abilități
  • Abilități puternice de analiză și cercetare.
  • Abilități solide de comunicare (scrisă și verbală) și de organizare.
  • Capacitatea de a livra lucrări de înaltă calitate într-un mediu rapid, cu volum mare, cu termene limită stricte.
  • Jucător de echipă cu nivel ridicat de inițiativă și o abordare proactivă a muncii.
  • Abilitatea de a lucra eficient în echipă, precum și independent; își asumă responsabilitatea sarcinilor și le urmărește pentru a se asigura că acestea sunt realizate cu succes.
  • Capacitatea de a utiliza tehnologia pentru a rezolva probleme.
Experiență profesională necesară
  • Cunoștințe competente de limbă engleză scrisă și verbală.
  • Se cere diplomă de licență
  • 0-2 ani de experienta profesionala.
  • Interes intens pentru sectorul serviciilor bancare și financiare, evenimente curente, afaceri internaționale și reglementări financiare.
  • Angajament puternic pentru îmbunătățirea și învățarea continuă, cu deschidere către primirea de feedback și formare.
  • Cunoașterea citirii în alte limbi este considerată un avantaj.
Exiger revoluționează modul în care corporațiile, agențiile guvernamentale și băncile gestionează riscul și conformitatea cu o combinație de soluții bazate pe tehnologie și SaaS. Ca recunoaștere a volumului și complexității în creștere a datelor și a reglementărilor, Exiger se angajează să creeze un mediu de risc și conformitate mai sustenabil prin abordarea sa holistică și inovatoare a soluționării problemelor. Misiunea Exiger de a face lumea un loc mai sigur pentru a face afaceri conduce la platforma sa tehnologică AI premiată, DDIQ, construită pentru a anticipa nevoile cele mai stringente ale pieței legate de evoluția ESG, cibernetica, criminalitatea financiară, riscul terților și lanțul de aprovizionare. Exiger a câștigat peste 30 de premii pentru parteneri AI, RegTech și Supply Chain.
Valorile de bază ale Exiger sunt curajul, excelența, expertiza, inovația, integritatea, munca în echipă și încrederea.
Toți solicitanții calificați vor primi luare în considerare pentru angajare, indiferent de rasă, culoare, religie, sex, orientare sexuală, identitate de gen, origine națională, vârstă, dizabilitate sau statut de veteran protejat sau orice altă bază protejată legal, în conformitate cu legea aplicabilă.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Exiger pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Exiger pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Exiger locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?