Associate Software Engineer

Despre Rol

În calitate de inginer software asociat, vă veți folosi experiența în dezvoltarea de software pentru a implementa soluții de automatizare, pentru a îmbunătăți funcțiile existente și mentenabilitatea codului și pentru a furniza produse digitale necesare pentru a efectua cercetări de durabilitate și operațiuni de back-office. Veți fi responsabil să gestionați și să continuați dezvoltarea aplicațiilor noastre Power Platform.

Veți lucra împreună cu o echipă de oameni talentați și orientați spre rezultate și veți lua parte la dezvoltarea și îmbunătățirea constantă a produselor noastre digitale.

Responsabilitatile locului de munca

• Colaborați cu partenerii de afaceri și membrii echipei interfuncționale pentru a conduce și finaliza cu succes proiecte operaționale

• Lucrați pentru dezvoltarea designului și a caracteristicilor soluției tehnice

• Furnizați soluții software simple și de înaltă calitate integrate cu produsele existente, într-un mediu agil

• Dezvoltați soluții folosind diverse componente ale Dynamics 365 și Microsoft Power Platform, Azure Functions și SharePoint împreună cu alte tehnologii

• Creați documentația soluției

• Rezolvați problemele raportate și oferiți asistență

Calificări

• 1+ ani de experiență cu: Dynamics 365, .NET, JavaScript sau alte cadre software, modele de baze de date

• Experienta cu baze de date SQL; MSSQL, PostgreSQL, Microsoft Dataverse sau altele

• Expunerea la soluții software mari și complexe, inclusiv integrări

• Bune abilități de gestionare a timpului și comunicare

• Excelente abilități de comunicare scrisă și verbală în limba engleză.

• Cunoașterea ciclurilor de viață de dezvoltare a software-ului

Despre noi

Sustainalytics este o companie Morningstar dedicată investițiilor responsabile, cu o experiență de peste 25 de ani în cercetarea și ratingurile ESG. Având o bază extinsă de clienți între manageri de active, proprietari de active și bănci de investiții, misiunea noastră este de a oferi informațiile necesare investitorilor și companiilor pentru a lua decizii mai informate care să conducă la o economie globală mai justă și mai durabilă.

În calitate de centru de excelență ESG al Morningstar, suntem responsabili pentru succesul comercial și inovarea produselor sale ESG, precum și pentru strategia generală ESG.

În aceste vremuri, ne bazăm pe întâlniri virtuale ale echipei și practici de management, precum și pe un program de prieteni la distanță, pentru a sprijini o integrare ușoară în birourile noastre virtuale. Noi membri ai echipei sunt incluși și își încep prima zi cu compania din siguranța caselor lor.

Pentru mai multe informații, vizitați www.sustainalytics.com

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Sustainalytics pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Sustainalytics pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Sustainalytics locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?