Auditor Intern Junior

Companie: Enel Romania
Tip contract: perioada nedeterminata

Responsabilitati:

• Culege date, examineaza, analizeaza si verifica informatii referitoare la procesele de business si sistemele informatice ale entitatilor auditate, prin examinarea manualelor, politicilor, rapoartelor, situatiilor financiare si a altor documente ale companiei, vizite pe teren, precum si prin intervievarea angajatilor.
• Identifica, analizeaza si documenteaza riscurile referitoare la procesele si/sau sistemele entitatilor auditate, existenta si modalitatea de functionare a controalelor implementate pentru ameliorarea acestor riscuri, evaluand impactul asupra obiectivelor entitatii auditate.
• Intocmeste recomandari pentru imbunatatirea sistemului de control intern in vederea reducerii riscurilor, a cresterii performantei si productivitatii si a desfasurarii activitatilor in conformitate cu legile, regulamentele si standardele in vigoare.
• Documenteaza analizele efectuate si rezultatele obtinute si intocmeste rapoarte de audit.
• Efectueaza analize, rapoarte, lucrari speciale neplanificate, investigatii sau activitati de consultanta, la cererea Directorului de Departament.

Ce cautam:

Cunostiinte aplicatii informatice: Microsoft Office (Excel si Powerpoint avansat)
Etica si integritate;
Atentie la detaliu si rigurozitate;
Capacitate de analiza si sinteza;
Capacitate de lucru in conditii de stres
Abilitati de comunicare structurata si interrelationare;
Spirit de inovatie;
Absolvent studii superioare/Masterat. Reprezinta avantaj studiile tehnice sau economice;
1-2 ani experienta in Business processes Project Management/ Audit Intern/ Control Intern/ / Audit financiar/ Controlling.

Ce oferim:

    • Pachet salarial competitiv;
    • Reduceri pentru servicii medicale;
    • Zile libere in plus (Zi de nastere, Ziua Energeticianului) + Zile de concediu suplimentar in functie de vechimea in munca;
    • Rambursarea unei parti din biletul de vacanta;
    • Oportunitati de dezvoltare profesionala reala;
    • Mediu de lucru international.

Ce ar mai trebui sa stii?

Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.
Aceasta pozitie este disponibila si constituie o oportunitate accesibila persoanelor cu dizabilitati, pe care le incurajam sa aplice cu incredere, pentru ca una din valorile care ne caracterizeaza este diversitatea. Echipa noastra de integare va va oferi tot suportul de care aveti nevoie pentru a va adapta si a obtine performanta in activitate.

Enel Romania
Enel România este, alaturi de Enel Servicii Comune, una dintre companiile din Grupul Enel in Romania care au rolul de a sustine liniile de business principale – furnizarea, distributia, productia energiei electrice si dezvoltarea de solutii inovatoare. Aceasta companie sustine activitatea tuturor celorlalte companii din grup prin functii de comunicare, resurse umane, financiar, IT, legal, afaceri institutionale si sustenabilitate si asa mai departe.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ENEL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ENEL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ENEL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?