Automation Engineer - in Autoliv Romania (Brasov Platform)

Pentru a ne dezvolta echipa din Brasov, in prezent cautam oameni talentati si ambitiosi care cauta provocari in cariera in mecatronica ca INGINER AUTOMATIZARE.

  • Experienta de minim 2 ani in domeniul automatizarilor
  • Cunoștințe bune despre programarea PLC și sistemele Scada (Step7, WinCC Flexible, Tia Portal)
  • Bune cunoștințe de sistem electropneumatic, scheme electrice
  • Cunoștințe bune de roboți industriali (Fanuc, Omron)
  • Pasiune pentru tehnologie
  • Mod inovator de gândire
  • Bune abilități de comunicare și vă vedeți ca o persoană proactivă, responsabilă

Și credeți că veți putea îndeplini următoarele responsabilități la standarde mai înalte:

  • Imbunatatiri si automatizare a proceselor
  • Programare PLC
  • Responsabil cu baza de date de backup PLC
  • Cooperare cu furnizorii (piese de schimb, senzori, PLC-uri...)
  • Teste și validări ale sistemelor și documentațiilor Poka Yoke

Atunci va fi mai mult decât bucuros să vorbesc cu tine despre experiența ta și despre obiectivele tale de carieră.

SALVĂM VIEȚI!

  • Tu?

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Autoliv pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Autoliv pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Autoliv locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?