AUTOSAR Embedded Software Engineer

Principalele sarcini și responsabilități:

  • Dezvoltarea și integrarea modulelor software compatibile AUTOSAR pe controlere cu lanțul de instrumente DaVinci în mediul auto (în special în domeniul sistemelor AVAS
  • Dezvoltarea unei arhitecturi software compatibile AUTOSAR cu Enterprise Architect (în colaborare cu arhitecții software)
  • Responsabil pentru integrarea extinsă AUTOSAR în compania noastră și controlul asupra furnizorilor externi de servicii la baza integrării stivelor AUTOSAR
  • Front-end pentru clienții noștri Automotive în ceea ce privește interogarea AUTOSAR
  • Efectuarea analizelor legate de dezvoltare a integrării și redactării AUTOSAR

documentația necesară, precum și cerințele software necesare, dacă este cazul

  • Controlul performanței aplicației
  • Lucrați în cadrul unei echipe de dezvoltare agilă (SCRUM)

Cerințe:

  • Studii absolvite in domeniul informaticii, electromecanica sau o specializare similara
  • Experienta in configurarea modulelor software de baza Autosar pentru CAN, diagnoza si managementul erorilor (ideal MICROSAR)
  • Experiență în dezvoltarea de software încorporat în C sub Autosar
  • Experiență în dezvoltarea de serie conform Automotive SPICE și ISO26262
  • Cunoștințe foarte bune de germană și engleză, atât vorbit, cât și scris
  • Abilitatea de a lucra independent, disponibilitatea de a prelua responsabilitatea, precum și abilități puternice de comunicare și spirit de echipă

Ceea ce oferim:

  • Pachet salarial atractiv
  • Tichete de masa
  • Bonusuri
  • Programe de training
  • Activități de agrement și sport

Kendrion dezvoltă, produce și comercializează sisteme și componente electromagnetice de înaltă calitate pentru aplicații industriale și auto. De peste un secol, proiectăm piese de precizie pentru cei mai importanți inovatori din lume în domeniul autoturismelor, vehiculelor comerciale și aplicațiilor industriale. În calitate de pionier în tehnologie, Kendrion inventează, proiectează și produce componente complexe și sisteme personalizate, precum și soluții locale la cerere.

Ne angajăm în fața provocărilor inginerești de mâine și asumarea responsabilității pentru modul în care ne aprovizionăm, producem și desfășurăm afaceri este încorporată în cultura noastră de inovare. Înrădăcinată în Germania, cu sediul în Olanda și listată la Bursa de Valori din Amsterdam, expertiza Kendrion se extinde în toată Europa, până în America și Asia.

Kendrion: Precizie. Siguranță. Mişcare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Kendrion NV pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Kendrion NV pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Kendrion NV locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?