Autosar Senior Software Developer/Software Architect

Descrierea proiectului:

Luxoft este un integrator de software și o casă de soluții lider în industrie pentru producătorii de automobile și furnizorii de automobile. Există milioane de mașini pe drum astăzi cu soluții concepute de Luxoft. Lucrăm la dezvoltarea tehnologiilor moderne și viitoare ale Autonomous Drive cu cele mai înalte cerințe în materie de siguranță și fiabilitate.

Pentru extinderea ofertei noastre de afaceri pe piața europeană, căutăm să înființăm o echipă de dezvoltare software cu experiență în București (România). Luxoft este bucuros să primească cereri de la candidați auto-motivați și autodisciplinați, care comunică bine, le place să lucreze în echipă și sunt dispuși să călătorească.

Pentru candidatul de succes oferim oportunitatea de a vă îmbunătăți și dezvolta cariera cu următoarele beneficii:

• Alăturați-vă echipei internaționale foarte competente și motivate

• Aplicați-vă talentul pentru a calcula forma viitoarei mașini

• Opțiuni de creștere și promovare personală

• Să aibă un impact asupra creșterii generale a Luxoft

Responsabilitati:

În calitate de dezvoltator SW senior, veți avea, de asemenea, responsabilitatea de a actualiza arhitectura software folosind Enterprise Architect, cu accent pe deciziile de proiectare arhitecturală și principiile de proiectare care se aplică.

Veți lucra, de asemenea, în jurul arhitecturii, designului și documentării interfețelor etc. și veți sprijini proprietarii de produse și echipele să urmeze deciziile arhitecturale luate în munca lor zilnică. Veți face parte din munca generală privind calitatea produsului prin definirea liniilor directoare necesare pentru proiectare și codare, împreună cu echipele.

Abilitati tehnice

• Acționează în mod conștient către obiectivele pe termen lung și conform planurilor.

• Identifică provocările dincolo de sarcinile imediate.

• Investigează și rezolvă probleme complicate care necesită o analiză cuprinzătoare.

Comportament cultural

• Contribuie la un mediu de lucru în care oamenii împărtășesc și discută în mod activ diverse idei.

• Propune soluții care necesită în mod normal inovare/dezvoltare de noi proceduri, tehnici și metode.

Abilități de conducere

• Colaborați eficient cu mai multe părți interesate la diferite niveluri

• Caută activ îmbunătățiri și acționează proactiv pentru a ajuta echipa în munca de zi cu zi.

Descrierea aptitudinilor:

- Diplomă universitară în Inginerie a Autovehiculelor sau Informatică (sau similară)

- 5+ ani de experienta in domeniul auto

- Cunoștințe de specialitate în arhitectură și design software

- Experiență cu metodologii și instrumente de modelare software (de exemplu, arhitect Enterprise)

- Cunoștințe despre arhitectura vehiculului, sistemele de magistrală și protocoale (CAN, FlexRay, Ethernet, K-Line, LIN și MOST)

- Cunoștințe de specialitate în AUTOSAR Classic sau AUTOSAR Adaptive

- Cunoștințe practice despre procesele de dezvoltare software auto și în special dezvoltarea software Agile

Abilități plăcute de a avea:

• Experiența în diagnosticarea vehiculelor ar fi un plus (UDS, DoIP, ODX, OTX)

• Cunoștințe în servicii SOME/IP, ViWi, TCP/IP, MQTT, RESTful ar fi un plus

• Experiență în dezvoltare agilă (SCRUM și/sau SAFe) ar constitui un plus

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?