Back End, Front End & Full Stack Java Developers Required

La Infosys, ne asigurăm că cariera ta nu va sta niciodată pe loc, te vom inspira să construiești ceea ce urmează și vom naviga mai departe împreună. Călătoria noastră de învățare, valori și relații de încredere cu clienții noștri continuă să fie pietrele de temelie ale organizației noastre, iar aceste valori sunt susținute doar datorită oamenilor noștri.

Rolul tau

Căutăm un dezvoltator Backend, căruia îi place să se arunce și în Frontend. Veți fi în principal responsabil cu dezvoltarea de noi funcții folosind Java împreună cu Spring. Pe lângă asta, te vei scufunda și în dezvoltarea front-end. Participați activ la furnizarea de funcții cât mai rapid posibil, producând în același timp cod de înaltă calitate. Sunteți proactiv în găsirea de soluții și căutați cooperarea. Nu numai în echipa noastră, ci și în afara tribului nostru. Vă asumați responsabilitatea pentru software de la A la Z; de la realizarea și implementarea până la suportul operațional pentru utilizatorii finali. Lucrezi într-o echipă DevOps și împreună creăm cele mai bune rezultate, învățând unul de la celălalt și distrându-ne.

Responsabilitati

  • Dezvoltare back-end folosind Java, Spring Boot
  • Dezvoltare front-end folosind Angular (Îmi pare bine)
  • Practică agilă
  • Management eficient al părților interesate ale clienților

Necesar

Back-end (trebuie să aibă)

  • Java 8/11 și o versiune ulterioară
  • Spring Framework / Boot / Cloud / Securitate
  • Instrumente de analiză a codului static (de preferință Sonar/Fortify/NexusIQ)
  • Arhitectura microservicii
  • Testare pe bază de contract
  • Azure DevOps (AZ-900 și/sau alte certificate) (cel puțin 1+ an de experiență de lucru) sau orice experiență de furnizor de cloud
  • Experiență minimă în muncă 5+ ani

Front-end (Îmi pare bine)

  • HTML și CSS
  • Vanilla JavaScript / ES6
  • TypeScript
  • Angular 7+ (de preferat), altfel RxJS sau NodeJS

Preferat

  • Experiență pivot Cloud Foundry pentru platformele Cloud
  • WebdriverIO

Personal

Pe lângă calificările profesionale ale candidaților acordăm o mare importanță pe lângă diverse forme de profil de personalitate. Acestea includ:

  • Abilități analitice ridicate
  • Un grad ridicat de inițiativă și flexibilitate
  • Orientare ridicată către client
  • Conștientizare de înaltă calitate
  • Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă

De ce Infosys

Infosys este lider global în consultanță și servicii digitale de ultimă generație. Permitem clienților din peste 50 de țări să navigheze în transformarea lor digitală.

Cu peste patru decenii de experiență în gestionarea sistemelor și a funcționării întreprinderilor globale, ne ghidăm cu experiență clienții prin călătoria lor digitală. O facem permițând întreprinderii un nucleu bazat pe inteligență artificială care ajută la prioritizarea execuției schimbării. De asemenea, dăm putere afacerii cu digital agil la scară pentru a oferi niveluri fără precedent de performanță și încântare clienților. Agenda noastră de învățare permanentă conduce îmbunătățirea continuă a acestora prin construirea și transferul de abilități digitale, expertiză și idei din ecosistemul nostru de inovare.

„Toate aspectele angajării la Infosys se bazează pe merit, competență și performanță. Ne angajăm să îmbrățișăm diversitatea și să creăm un mediu incluziv pentru toți angajații. Infosys este mândru că este un angajator cu șanse egale.”

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Infosys pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Infosys pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Infosys locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?