Back Office Clerk (Vanzari)

Principalele responsabilitati:

  • Proceseaza informatiile in sistemul informatic;
  • Comunica cu clientii din momentul primirii comenzii pana la livrarea produselor finite;
  • Pregateste documentele comerciale (ex: facturi proforme, packing list, certificate de origine, etc);
  • Monitorizeaza comenzile deschise;
  • Administreaza baza de date a clientilor pe care ii are in portofoliu;
  • Tine zilnic legatura cu clientii companiei;
  • Ofera suport / consiliere clientilor (ex. Lista de preturi, date privind livrarile, etc.)
  • Verifica zilnic stocurile;

Cerinte:

  • Studii economice/ marketing;
  • Experienta relevanta intr-o pozitie similara;
  • Orientat spre client si spre indeplinirea obiectivului;
  • Abilitatea de a gestiona simultan mai multe prioritati;
  • Abilitatea de a lucra cu un volum mare de informatii;
  • Cunostinte de limba engleza (avantaj);
  • Cunostinte bune de operare in MS Office;
  • Abilitati de comunicare, lucru in echipa, auto-initiativa, independent, constiincios si organizat;

De ce ar trebui sa aplici?

  • Job provocator in cadrul unei organizatii multinationale;
  • Programe de instruire;
  • Veti lucra intr-o companie dinamica, in crestere, cu o pozitie stabila pe piata;
  • Castigati o experienta vasta, va imbunatatiti calificarile si dezvoltarea profesionala;

Prin transmiterea datelor dvs. personale prin corespondenta electronica adresata oricaror adrese de email cu terminatia "kronospan" sau prin aplicarea in cadrul unei platforme online de locuri de munca, va exprimati acordul expres si neechivoc ca aceste date sa fie prelucrate de companiile din cadrul grupului KronospaPrelucrarea datelor se va face in scopul angajarii dvs. in companiile din cadrul grupului Kronospan. Grupul Kronospan a implementat masuri adecvate care sa asigure un nivel considerabil de securitate a prelucrarii datelor dvs. personale care vor fi stocate timp de 3 ani. Potrivit legislatiei in vigoare aveti dreptul de a ne solicita accesul la datele dvs. personale, rectificarea saustergerea acestora (in masura in care acest lucru nu contravine legii), restrictionarea prelucrarii sau portabilitatea acestora. De asemenea, aveti dreptul de a va opune prelucrarii si de a depune o plangere in fata autoritatii in domeniu. Daca aveti orice intrebare privind modalitatea in care prelucram datele dumneavoastra cu caracter personal, ne puteți contacta la adresa de e-mail afisata pe site-ul nostru.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC KRONOSPAN Sebes SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC KRONOSPAN Sebes SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC KRONOSPAN Sebes SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?