Backend Developer - PokerStars

STACK DE TEHNOLOGIE

  • Backend: Java, Spring Framework, Spring Boot, Kubernetes
  • Frontend: React, Typescript, Redux

Responsabilitati

  • Participarea la un efort pe scară largă de a actualiza sistemele noastre de raportare și control administrativ la tehnologii web moderne, scalabile și sigure
  • Contribuție la crearea de noi specificații funcționale și de design care să asigure toate cerințele de afaceri
  • Proiectarea algoritmilor eficienți și implementarea acestora în cod pentru a susține întregul SDLC, inclusiv managementul controlului sursei și conductele de livrare
  • Proiectarea și dezvoltarea de interfețe UI bazate pe web și servicii back-end care vor conduce colecția noastră extinsă de aplicații web dinamice
  • Examinați și investigați problemele de producție

Cerințe

  • Peste 3 ani de experiență dovedită în dezvoltarea de software web cu ciclu complet într-un mediu interactiv la scară largă
  • Expunerea la ciclul de viață complet pe o etapă de producție, livrarea de aplicații pentru întreprinderi
  • Cunoștințe de lucru despre Java și cadru Spring Boot
  • Cunoștințe de lucru despre JavaScript, TypeScript și biblioteca React
  • Cunoașterea limbajului de scripting SQL
  • Abilități puternice de comunicare și interpersonale, atenție la detalii, capacitatea de a lucra cu o echipă la distanță într-un mediu la distanță extrem de flexibil
  • Experiență în utilizarea instrumentelor de integrare și a SDK-urilor terță parte
  • Confortabil cu Git, Jira și Confluence
  • O engleza buna

Este bine sa ai

  • Cunoștințe Docker, Kubernetes
  • Cunoașterea tehnologiilor legate de XML: XSLT, XQuery, XSD
  • Experiență cu arhitectura de microservicii și CI/CD

La ce te poti astepta:

  • 25 de zile de concediu anual;
  • Mic dejun gratuit;
  • Schema de salvare a acțiunilor;
  • „Beneficii flexibile” la alegere;
  • Asigurare privată de sănătate (include asigurări dentare și evaluări de sănătate);
  • Parcare liberă;
  • Mii de cursuri online prin „Udemy”.

Modalitati de lucru:

Munca flexibilă este modul nostru de lucru! Suntem o forță de muncă diversă și, prin urmare, o abordare „unică pentru toți” nu este neapărat cea mai bună. Oricare ar fi nevoile tale personale, haideți să discutăm și să vedem cum le putem satisface;

Mulțumim tuturor candidaților pentru interesul manifestat, însă doar candidații potriviți vor fi contactați pentru un interviu.

Trimițând cererea dvs. online, sunteți de acord că: detaliile dvs. vor fi utilizate pentru a vă progresa cererea de angajare. Dacă cererea dvs. are succes, detaliile dvs. vor fi folosite pentru a vă administra dosarul personal. Dacă cererea dvs. nu reușește, vă vom păstra detaliile pentru o perioadă de cel mult doi ani, pentru a vă lua în considerare pentru un viitor rol Paddy Power Betfair.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Betfair Romania Development pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Betfair Romania Development pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Betfair Romania Development locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?