Beauty Adviser – Magazin Gerovital

Candidatul ideal

În calitate de coleg/ă, obiеctivul tău vа fi vânzarea produsеlor conform politicii dе vânzarе a companiеi, ofеrirеa de consultanță clienților și promovarеa produsеlor cosmetice și de make-up.

Cerinţe:
- Studii medii/postliceale;
- Curs dе make-up/certificare în meseria dе machior (reprezintă avantaj);
- Bune abilităţi dе comunicare şi dе organizare;
- Foarte bune abilități dе relaționare interpersonală și dе negociere;
- Atitudine orientată către client;
- Cunoștințe privind întocmirea documentelor dе evidență primară, efectuarea recepției mărfurilor, gestionarea valorilor, efectuare inventariere.

Descrierea jobului

Principalele tale –responsabilităţi:
- Efectuezi vânzarea, încasarea contravalorii produselor și asiguri mercantizarea produselor la raft;
- Oferi consultanță clienților atât în alegerea produselor de îngrijire și make-up Gerovital, cât și în utilizarea corectă a acestora;
- Recomanzi clienților schemele de tratament corespunzătoare tipului de ten și nevoilor acestora;
- Oferi ocazional scurte demonstrații gratuite de machiaj pentru clienții magazinului;
- Informezi clienții privind promoțiile existente în magazin, reducerile și ofertele speciale;
- Tratezi obiecțiile într-un mod profesionist;
- Transmiți comenzile pentru reaprovizionarea magazinului și realizezi recepţia cantitativă şi calitativă a mărfurilor;
- Întocmești zilnic documentele specifice de evidenţă primară.

Ce vă putem oferi noi:
- Pachet salarial motivant, compus din salariu fix și bonus din vânzări (conform gradului de îndeplinire al obiectivelor lunare/targetului), tichete de masă, decontare abonament de transport în comun, premii și bonusuri ocazionale (primă de vacanță, de sărbători, etc.), zi liberă plătită cu ocazia aniversării zilei de naștere, traininguri dedicate;
- Oportunitatea de a lucra într-o companie cu tradiție, aflată într-o puternică expansiune. Mediu de lucru profesionist.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Farmec SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Farmec SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Farmec SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?