Big Data Architect

Rol: arhitect Big Data

Locație: oriunde Marea Britanie/Europa

Tip job: Contract

Abilități obligatorii: Scala, Spark și Apache.

Descrierea postului:

Arhitectura și conceptele sale Abilități tehnice; Kafka și Nifi (Cunoștințe de lucru) Scala (Trebuie să aibă mâna) Python Spark și Spark Scala Hands on Development (ETL) (Trebuie să fie bun) SQL/Spark SQL (Trebuie să fie bun) Java/JVM Spark (Trebuie să fie bun) Procesare distribuită , Ajustarea performanței (Trebuie să fie bun) Concepte Hadoop (Trebuie să fie bun) SQOOP HIVE (Trebuie să fie bun) DevOps (Cunoștințe de lucru) Ați făcut vreun suport de producție Formate de fișiere (XML, JSON, Parquet și CSV) Cunoștințe de lucru despre diferite procesări de fișiere Sursă deschisă/Instrumente de programare Flux de aer sau orice alt Cunoaștere a unui instrument Oozy Quality Management Cloud AZURE/AWS/GCP (AWS preferat) Trebuie să aibă experiență cu una dintre platformele cloud. Bine să aveți cunoștințe despre criptare Abilități de comunicare Activități de depanare (trebuie să fie bune)

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Infinity Quest pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Infinity Quest pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Infinity Quest locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?